Міняємо фасад на кухонному гарнітурі
Які б не були у вас кухонні меблі, все одно вони з часом приходять в непридатність. Точніше приходить в непридатність фасад, а якщо ще точніше - він втрачає свій зовнішній вигляд. Адже кухня це не тільки затишне місце, де збирається вся родина, а й агресивне середовище для меблів - волога, температура, різні мийні засоби.
Але заміна фасаду це не тільки відновлення меблів, але і зміна зовнішнього вигляду всього приміщення.
Заміну можна зробити трьома способами - фарбування, поклейка плівки і заміна фасадної плити.
За вартістю заміна плити найдорожчий варіант, але він найнадійніший. Плівка і фарба коштують значно дешевше, але в деяких варіантах не представляється можливим пофарбувати або наклеїти плівку.
Фасадні плити виготовляються з багатьох матеріалів. Їх асортимент великий і кожен може вибрати те, що подобається йому.
З чого виготовляють меблеві фасади:
- Дерево
- ДСП
- Метал
- Пластик
- Скло
- Камінь
Ще один важливий нюанс - якщо ви вирішили провести реставрацію фасадів кухні, все одно яким способом, то бажано поміняти і всю фурнітуру на нову. Адже меблеві завіси теж зношуються, а старі ручки для меблів не підійдуть вам по дизайну.
Реставрація плівкою.
Раз вже ми все одно будемо міняти фурнітуру, то будемо клеїти плівку в горизонтальній позиції. Алгоритм роботи такий - зняли дверцята, обклеїли, змінили фурнітуру, повісили дверцята на місце. Перед тим як робити обклеювання поверхню слід очистити від бруду і сміття та знежирити. Використовуйте губку або гумовий шпатель що б уникнути пухирів.
Фарбування фасаду.
Для цього способу нам знадобиться фарба, пензлик або валик, або пульверизатор.
Підготовка поверхні також полягає в очищенні і знежирення поверхні. Не забудьте підготувати і саму кімнату, захистивши інтер'єр від небажаного потрапляння фарби.
Фарбу варто наносити рівномірно і акуратно, в кілька шарів. Наступний шар наноситься тільки після того, як висохне попередній.
Заміна фасадних плит.
Плити купуються заздалегідь в спеціальних магазинах. Ви даєте менеджерам розміри і отримуєте готові вироби. Також не забуваємо про нову фурнітуру.
Спочатку знімаємо старі деталі. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити каркас. У нових дверцятах робимо отвори під фурнітуру і збираємо конструкцію. Ця робота не складніше ніж поклейка або фарбування, в ній немає нічого складного. Але при бажанні або відсутності вільного часу можна запросити фахівця, які зробить все за вас, починаючи від вимірювання закінчуючи монтажем фасаду.