Як зібрати кухонні меблі своїми руками
Почнемо без довгих передмов.
Всі хочуть обзавестися красивою, практичними кухонними меблями високої якості з сучасним дизайном. Але не секрет що такий комплект кухонних меблів буде коштувати дорого. І в наших реаліях не кожна сім'я може дозволити собі його замовити. Тому багато хто намагається виготовити меблі для кухні самостійно. Але є і ентузіасти, для яких збирання меблів як хобі. Наша стаття допоможе обом категоріям. В ній ми дамо кілька порад які допоможуть вам в цій справі.
І для того, щоб самостійно зібрати меблі не обов'язково мати освіту столяра чи теслі. Сучасні технології дозволяють зробити це навіть якщо ви можете просто впевнено тримати в руках молоток і викрутку.
Які переваги ви отримаєте в цьому випадку:
- У вас буде свій ексклюзивний проект;
- Ви отримаєте новий досвід;
- Економія коштів;
- Це буде кухня, яка повністю впишеться в ваш інтер'єр;
- Ви отримаєте задоволення від роботи своїми руками.
Ну що, поїхали?
З чого збирається кухня?
Для початку нам потрібно вибрати плитний матеріал, з якого буде збиратися кухня. Тут є два варіанти. Перший, купити матеріал і замовити у фахівців розкрій і обробку кромки. Другий, купити вже готові оброблені панелі. Але тут є мінус. Готові дошки йдуть стандартного розміру і тут вже не до індивідуального дизайну.
Тепер визначимося конкретно з матеріалом. У наш час виробники пропонують кілька рішень, які зможуть задовольнити будь-якого майстра.
В основі будь-якого плитного матеріалу, в тому чи іншому вигляді, лежить дерево. Більшість виробників меблів використовують в своїй роботі ДСП. У меншій мірі використовують МДФ, але цей матеріал потрібно фарбувати на відміну від ДСП. Але при цьому він дуже зручний в формуванні та щільніше дерева. За вартістю МДФ дорожче.
Якщо ж ви прихильник натуральних матеріалів, то можна зібрати кухню з дерева. Але тут слід враховувати той факт, що дерево чутливо до вологості і перепадів температур. Що б уникнути дефектів меблів в процесі експлуатації слід кожну дерев'яну деталь обробити спеціальними просоченнями і в фіналі покрити лаком. Можна не мучаться самому з вибором дощок і купити вже готовий меблевий щит. Такий щит роблять з декількох брусків, склеєних спеціальним клеєм. Меблеві щити виготовлені з декількох порід дерева мають дуже оригінальний малюнок. Основні породи дерев, які використовуються у виробництві щитів:
- дуб;
- береза;
- сосна;
- осика;
- бук;
- кедр;
- ялина.
Які ще матеріали можуть застосовуватися?
Фанера. Повноцінні меблі з фанери зробити важкувато, та й дорого, але її можна використовувати як дно для ящиків або для бічних деталей.
Пліти ОСБ. Більше підійдуть в якості декору, якщо ви збираєтеся робити кухню в модному на сьогоднішній день стилі лофт.
Не варто забувати про такий матеріал як гіпсокартон. З переваг гіпсокартону варто відзначити невисоку вартість матеріалу, доступність і простоту в роботі. Гіпсокартон фіксується будь-якими кріпленнями, навіть можна використовувати клей. З мінусів можна відзначити обов'язкове декорування матеріалу так як ГКЛ зовні виглядає не дуже.
І є ще один матеріал - це цегла. Так, з цегли теж роблять меблі, такий стиль називається «Муровано». Такі меблі виглядають дуже солідно. Але вони добре виглядають тільки у великому приміщенні.
Стільниці для кухні виготовляють з ДСП, МДФ, дерева і штучного кварцу. Стільниця - це та частина, яка приймає на себе максимальне навантаження. Тому тут слід бути обережним у виборі і не економити, адже як відомо скупий платить двічі.
Інструменти для складання меблів.
Для того що б самостійно зібрати кухонні меблі вам знадобляться наступні інструменти:
- електролобзик;
- дриль і / або шуруповерт;
- викрутка;
- рулетка.
Також не варто забувати про олівець, зміннии свердла. І ще слід підготувати завіси для дверцят, напрямні для ящиків, саморізи, дюбелі, і конфірманти.
Інструкція по збиранню меблів.
Найперше що потрібно зробити - зняти всі виміри і накидати приблизний ескіз. Після того як ескіз вам сподобався приступаємо до точних розрахунків і фіксуємо все на папері.
Далі слід визначиться з розташуванням мийки, плити і побутової техніки. Розташування плити впливає на розмір кухонного гарнітура, тому слід добре обміркувати її розташування. Так само слід враховувати і габарити холодильника.
.png)
При вписування меблів в простір кухні не слід забувати і про верхні ящики і витяжку.
Після того як записали розташування ящиків продумайте розташування і висоту полиць, і розміри вдвіжних ящиків.
Після всього цього вибираємо фасад.
І коли вже у нас готово креслення кухні рахуємо скільки нам потрібно завіс, напрямних, ручок та іншої фурнітури.

І так, ви розробили ескіз, порахували потрібну кількість матеріалу купили і привезли додому. Якщо ви вирішили самі розпилювати полотно, то після розпилу все торці, які будуть на видноті варто обробити кромочної стрічкою. Це не тільки візуально скрасить різ, а й захистить місце розрізу від вологи і механічних пошкоджень. Для цього місце розрізу для початку злегка шліфується. Далі приклеюємо торцеву стрічку. Є два види торцювання, самоклеюча і кромка, яку потрібно приклеювати за допомогою клею. Але в наш час другий тип кромки практично не використовується. Тому будемо працювати з самоклеючей кромкою. Для цього потрібно торцювання прикласти до місця різу і нагріти її будівельним феном або праскою. Тільки якщо будете користуватися праскою не забудьте між праскою і кромкою прокласти чисту ганчірку. Після того як стрічка охолоне слід зрізати виступаючі краї кромки.
Після того як підготовлені всі деталі слід приступити до розмітки під свердління отворів для кріплення фурнітури - завіси, напрямних і полицятримачів. Будьте дуже уважні при розмітці. Адже одна невелика помилка може призвести до наскрізного отвору в самому невідповідному місці.
Далі збираємо шафки і ящики. Тут нічого складного, адже вони збираються як коробка. Спочатку до нижньої частини прикріплюємо бічні панелі, а в кінці монтується верхня кришка. Якщо це нижня частина, то спочатку збирається нижня частина з бічними панелями і перемичками вгорі. Збираємо все ящики і виставляємо їх на свої місця. І коли все зібрано зверху встановлюється стільниця.

Перед тим як встановити стільницю в ній потрібно вирізати отвір під мийку. А як вибрати стільницю можна прочитати тут.
Будьте уважні при монтажі напрямних. Використовуйте для цього рівень що встановити їх строго горизонтально і паралельно один на проти одного. Якщо тут помилитеся, то не зможете потім вставити ящик на місце.
На цьому ж етапі слід встановити витяжку.
Після того як нижні ящики встановлені не забудьте відрегулювати їх ніжки що б вони стояли на одному рівні. Після цього закриваємо їх панеллю.
І коли вже вся ящики зібрані, поставлені і повішені на свої місця можна приступати до монтажу фасаду (дверцят шафи). Після цього регулюємо завіси шафи і прикручуємо меблеві ручки. Детально про встановлення петель можна подивитися тут і тут.
Ось в принципі і все. Детальніше про кожен крок ви зможете прочитати в інших статтях нашого сайту.