Як проектувати меблі.
Розробка і конструювання меблів складний процес. Від того як точно буде зроблено розрахунок буде залежати не тільки зовнішній вигляд меблів, а й зручність її використання. При проектуванні слід враховувати не тільки не тільки індивідуальні переваги, але фізичні параметри людей, які будуть ці меблі експлуатувати.
Але розробити меблі можна і самостійно, не дивлячись на те що з першого разу це здається дуже складним процесом. Головне все ретельно продумати вигляд і функціональність кожного елемента.
Розглянемо переваги проектування меблів своїми руками.
Що це нам дає? Ви створите проект під ваш конкретний стиль, зможете втілити самі неповторні і складні моделі.
- Ваші меблі будуть точно підходити під ваші габарити.
- Оригінальний і неповторний зовнішній вигляд.
- Продуманий до дрібниць стиль.
- Ви можете використовувати ті фактури і матеріали, які подобаються.
При роботі над проектом потрібно бути готовим до того що ви витратите багато часу. Це довга і кропітка робота яка зажадає вашої уваги і повного занурення.
Якщо ви все-таки зважилися на такий крок, то бажано спочатку освоїти початкові навички складання схем і креслень.
Що потрібно врахувати при проектуванні меблів.
У цій частині ми напишемо які тонкощі і нюанси слід врахувати при проектуванні.
Ширина дверцят. Обов'язково враховуйте співвідношення габаритів. Дивіться що б ящики були не ширше дверей.
Якщо в конструкції є три двері, то вони повинні відкривати один відсік. Якщо чотири дверцят, то відсіків має бути два.
Всі дверцята робіть однакової ширини.
Якщо є мертві зони, це ділянки, в яких неможливо розмістити ящики, то тут потрібно розташувати край дверцят.
Якщо у вас будуть полки довжиною більше 50 сантиметрів, то вони можуть прогнутися. Тому слід в таких випадках встановлювати стійку-підпірку.
Якщо будуть розсувні системи, то потрібно оснащувати їх стопорами. Вони не дадуть довільно відкриватися або закриватися дверцятам.
Етапи роботи.
Попередній. На цьому етапі слід визначиться з зовнішнім виглядом, розмірами. При цьому враховуйте габарити місця де будуть стояти меблі.
Створення ескізу. На цьому етапі намалюйте бажану модель що б ви могли візуально представити проект. При роботі враховуйте не лише колір і форму, але і бажану функціональність, яку меблеву фурнітуру ви хочете використовувати. Продумайте кожен елемент конструкції.
Технічний проект. Заключний і найважливіший етап. Зазвичай для цього використовують спеціальні програми. Це значно спрощує роботу. Але деякі фахівці можуть зробити це все за допомогою олівця і лінійки на звичайному аркуші паперу.
Головне це зробити таке креслення або ескіз що б він був зрозумілий майбутнім збирачам.
Давайте розглянемо якими програмами користуються проектувальники меблів. Адже для того що б намалювати все на папері знадобиться досить багато часу. І можливість помилки теж велика. Зараз це все робиться за допомогою комп'ютера.
PRO100. Найпоширеніша програма. Повністю самостійна. Дозволяє не тільки проектувати меблі, але дивитися як вони будуть виглядати в інтер'єрі. Дозволяє робити об'ємну візуалізацію приміщення - переставляти предмети інтер'єру і оформлення.
Має простий і зрозумілий інтерфейс в якому розбереться навіть новачок. Є велика кількість бібліотек матеріалів і готових елементів.
Програма платна, але можна скористатися безкоштовною демо-версією яка обмежена по функціоналу і терміну використання.
Woody. Розрахована тільки на проектування меблів. Подивитися виріб в інтер'єрі тут не вийде. Відмінно підійде новачкам. Програма автоматично створює специфікації і дозволяє розрахувати вартість деталей і матеріалів. Креслення створюється автоматично, це дозволяє уникнути помилок при роботі. Також має велику бібліотеку з готовими моделями, матеріалами і меблевою фурнітурою. Можна виводити окремо креслення кожної деталі і схеми розміток під кріплення.
При всіх своїх перевагах має один істотний недолік - відсутність підтримки. Програма не оновлюється, не виходять нові версії, вміст не оновлюється.
Астра Конструктор Меблів. Більш серйозна програма, яка розроблялася спеціально під бізнес. Дозволяє створювати ескізи не тільки окремих елементів, а й цілого комплексу. Можна створені окремі вироби поміщати в віртуальну об'ємну картинку. По суті є аналогом PRO100 з поліпшеним функціоналом, але з меншими можливостями в дизайні. Астра для кожної функції має власний модуль - для креслень, для візуального розміщення, для більш складного і детального зображення деталей, для розкрою.
Астра програма платна, але має демо-версію з обмеженим функціоналом - немає можливості передавати дані між модулями. Також має мало готових варіантів і вимагає введення докладної інформації що ускладнює роботу новачкові.
Якщо ви все-таки не зважилися використовувати спеціалізований софт або не дружить з комп'ютером, то завжди можна використовувати самий доступним, але застарілим способом - проектуванням на папері.