+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

СТАНДАРТНІ РОЗМІРИ КУХОННОГО ГАРНІТУРА

Якщо ви зібралися самостійно зібрати кухонні меблі, то вам слід спочатку зробити проект. Але що б його зробити вам потрібно підібрати оптимальні розміри для того що б було зручно їм користуватися. Так, розміри приміщення і планування теж слід враховувати, але без ергономіки теж не обійтися.

Якщо ви будете збирати кухню зі стандартних блоків-модулів то вам потрібно просто зібрати всі елементи як конструктор. Але якщо ви будете збирати все від початку до кінця, то слід все добре продумати.

У магазинах де продаються меблі готові кухонні набори представлені в більшості випадків в розмірах які найбільше підходять під розміри стандартних квартир пострадянського періоду.

Візьмемо до прикладу Г-подібний комплект. Для «хрущовок» його розмір буде 2,6 х 1,2 м, а в трохи більших квартирах брежнєвського періоду - 2,8 х 1,8 метра. Так само слід враховувати різну висоту стелі. У «хрущовці» до стелі можна спокійно дотягнуться рукою, відповідно і висота кухонних шаф буде менше. А ось в «сталінці» зазвичай висота стелі доходить до 3-х метрів і більше. Тому можна робити навісні ящики в два ряди. Туди може поміститься все кухонне начиння.

Тому говорити про якісь стандартні розміри говорити не доводиться, це не зовсім вірне поняття. У наш час більшість гарнітурів робиться за індивідуальним замовленням. Але все-таки розміри ящиків намагаються робити ближче до стандартних габаритах.

Стандартів, встановлених державою з виготовлення кухонних меблів, немає. Але є стандарти неофіційні засновані на висновках вчених, конструкторів і продиктовані досвідом користувачів. Так само враховуються такі чинники як ергономіка і сучасні технології. Тому виробники намагаються дотримуватися цих стандартів. Правда в залежності від моделей розміри модулів можуть трохи відрізнятися.

Тепер давайте докладніше розглянемо ці стандарти.

Ширина кухонних модулів.

Як правило дотримуються усіма виробниками. Це дуже зручно. Не потрібно вираховувати міліметри і дробу. Набагато простіше вважати круглі цифри в дециметрах.

А ще вбудована побутова техніка вся має стандартні розміри. Наприклад, ширина ніші для вбудованої духовки становить 60 сантиметрів.

Ширина вузьких модулів - 15,20 і 30 сантиметрів. Використовуються для відкритого зберігання вина або для установки карго. Модуль шириною 30 сантиметрів може обладнуватися полками і дверцятами. Але не варто забувати, що отвір всередині такого ящика буде всього лише 26 см, а це не дуже зручно.

Модулі середньої ширини - 40, 45, 50, 60 сантиметрів. Основа для бюджетної меблів або для гарнітурів в невеликих кухнях. А техніка вбудовується в модулі шириною 45 або 60 сантиметрів. Середні шафки внизу обладнуються висувними ящиками і полицями, в верхньому ряду полками.

Широкі модулі - 80 і 100 сантиметрів. Внизу служать для установки полуторних або подвійних мийок. А в основному оснащуються полками або висувними ящиками. Вгорі використовують для сушарок посуду, оснащуються полками з підйомними або орними дверцями. Але при такій ширині дверцята шо піднімаються набагато зручніше.

Збільшена ширина - 120 см і більше. Зараз на ринку меблевої фурнітури з'явилися нові набагато міцні механізми висунення і відкривання, які здатні витримувати великі навантаження. Це дозволяє робити верхні і нижні ящики набагато ширше.

Сучасні дизайнери створюють гарнітури високого рівня з висувними елементами шириною до 180 сантиметрів.

Навряд чи можна назвати модулі такої ширини стандартними, але, ймовірно, скоро вони такими стануть. Тому що шухляда шириною один метр вже давно не рідкість.

Глибина кухонних модулів.

Глибина кухонного гарнітура стандартна. Все тому, що глибина вбудованої техніки і стільниць становить 60 або 62 сантиметри. І кухонні мийки роблять під розміри стільниць

Глибина нижніх шаф з дверцятами по зовнішній стінці зазвичай 59,5 сантиметрів. 1,5 сантиметрів залишають на звис для стільниці. Усередині габарити можуть варіюватися. Для вбудованої побутової техніки (посудомийні і пральні машини, холодильники, духовки) глибина внутрішнього простору повинна бути не менше 55 сантиметрів.

Якщо є необхідність, то можна зібрати і гарнітур нестандартної глибини. Тільки варто враховувати при цьому що побутова техніка вже не поміститься в ящики.

Зараз виробники виготовляють стільниці та побутову техніку для кухні шириною 50 см. Тому з'явився ще один стандарт глибини.

Глибину навісних шаф визначають з міркувань ергономіки. Хоч розміри не обмежені технікою, що вбудовується і, здавалося б, можна робити як хочеться, але тут якраз той випадок, коли потрібно дотримуватися стандартів.

Навісні шафки роблять приблизно в половину глибини нижніх ящиків. Адже якщо зробити глибокі ящик, то буде незручно діставати то що в них лежить. А стоячи біля нижніх ящиків можна вдариться головою об нижній.

Тому глибину навісних модулів роблять в районі 30-33 сантиметри.

Висота кухонних модулів.

Це єдиний розмір, у якого немає особливих стандартів. В цьому випадку до ергономіки виробники особливо не прислухаються. Рекомендована висота нижніх модулей 72 сантиметри. Зазвичай верхні ящики роблять такої ж висоти. Гарнітур з модулями однаковий висоти виглядає гармонійно. Але в деяких випадках різна висота виглядає не менш органічно.

А відстань між верхнім і нижнім блоком становить 50-60 см.

Це самі основні стандарти. Але не забувайте, що проектування меблів - це ще й творчий процес в якому є місце фантазії і нестандартних рішень.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору