+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як зробити висувні ящики самостійно

Коли ми облаштовуємо свій житловий простір у нас завжди виникає питання - як організувати місця для зберігання дрібних речей і побутових предметів. Так, ми купуємо або збираємо самі різні шафи і полиці, робимо комори і гардеробні кімнати. Але все це відмінно підходить для зберігання великих речей - верхнього одягу, постільної білизни та інших великих речей. Але дріб'язок найкраще зберігати в невеликих ящиках, а найзручніше, що б ці ящики були висувні.

Переваги висувних ящиків.

Такі ящики економлять місце. У них зручно зберігати дрібні і невеликі речі. Такі як нижню білизну, косметику і інший дріб'язок. На кухні в таких ящиках можна максимально компактно розмістити потрібну вам посуд та інше начиння.
 
 
Зазвичай корпусні меблі комплектується такими ящиками. Але що робити якщо їх немає? Або є, але мало? А якщо ви вирішили самі зібрати комод? Не біда, висувні ящики можна зробити і самому. І в цій статті ми детально розповімо, як здійснити такий план.
 
Для початку розберемося з чого роблять висувні ящики.
 
Матеріали.
 
ДСП - недорогий і легкий в обробці матеріал. При належному зверненні служить довго.
 
Меблевий щит - Міцний матеріал, досить щільний. Дорожче ніж ДСП, але при цьому значно довговічніший.
 
Напрямні.
 
Роликові. Невисока ціна плюс надійний механізм і проста конструкція роблять роликові напрямні самими затребуваними.
 
Телескопічні. Набирають популярність. Не дивлячись на вартість телескопічні напрямні мають багато переваг. Бувають повного висунення і неповного. Дуже надійні. Витримують велике навантаження - до сорока кілограм.
 
Дерев'яні планки. Дуже простий і найдешевший варіант. Робляться з дерева. Використовуються для установки невеликих ящиків, які не несуть великого навантаження.
 
 
Тепер приступимо безпосередньо до збірки.
 
Спочатку слід визначиться з матеріалом. Найоптимальніший варіант - ось такий набір: ДСП для бічних стінок і ДВП для днища, і направляючі повного висунення.
 
Далі слід зробити креслення. На папері накреслити майбутній ящик з усіма розміру і місцями кріплення.
 
 

Як правильно розрахувати параметри шухляди.

 
Розрахунок ширини. Заміряйте ширину місця куди буде встановлюється ящик і відніміть 26 міліметрів. Для установки напрямних потрібно по 13 мм з кожного боку ящика.
 
Розрахунок довжини. Для цього потрібно заміряти глибину місця де буде знаходиться ящик. Залежно від розміру вибираємо напрямні. Вони бувають різної довжини, від 250 до 800 мм. Бажано щоб довжина ящика була не на багато більше довжини напрямних.
 
Розрахунок висоти бортика. Висота залежить від конструкції меблів. Але зазвичай використовується таке правило - висота бортика шухляди повинна бути на 40-50 мм нижче висоти фасадної частини.
 
Які інструменти і матеріали використовуються при складанні висувних ящиків.
 
Ми підготували для вас список необхідних інструментів.
 
  • Дриль і / або шуроповерт;
  • Електролобзик;
  • Лінійка, рулетка і столярний кут;
  • Олівець;
  • Кріплення - шурупи, саморізи, меблеві гвоздики;
  • Напрямні;
  • Матеріал з якого будете збирати конструкцію.
Розглянемо покрокову інструкцію прикладі збору тумбочки з висувними ящиками.
 
Спочатку збираємо каркас тумби. На бічні частини можна відразу нанести розмітку для кріплення напрямних.
 
 
 
Далі кріпимо частини напрямних, які кріпляться до бічних стінок. Кріпимо саморізами 3х15 які зазвичай йдуть в комплекті.
 
 
Потім готуємо боковини і дно ящика. Для легкості роботи використовуємо заздалегідь підготовлений проект, де позначені всі розміри.
 
До боковинам прикручуємо другу частину напрямних.
 
 
 
Після цього можна збирати ящики. З'єднувати деталі можна як за допомогою саморізів так і за допомогою спеціального меблевого клею. Якщо ви сумніваєтеся в міцності ящика або будете зберігати в них важке речі, то ящик можна посилити меблевими куточками.
 
 
І останній штрих - кріплення фасадів.
 
Дуже важливо правильно виставити фасади. Зазор між скриньками повинен бути однаковим. Відрегулювати положення фасадів можна за допомогою звичайного скотчу. Клеїмо двосторонній скотч на передні стінки, тимчасово кріпимо фасади, регулюємо зазори. Свердлимо дірки, знімаємо скотч, остаточно закріплюємо фасади. Ящик готовий!
 
 
Але в різних предметах меблів конструкція ящиків може незначно відрізняться, особливо в місці кріплення фасадів.
 
Але в цьому немає нічого страшного або складного. І ви легко впораєтеся.
 
В кінці статті хочеться додати, що наш магазин є офіційним представником компанії GTV яка виробляє якісну меблеву фурнітуру. У нас ви знайдете напрямні різної конструкції - роликові, телескопічні, напрямні прихованого монтажу, Push To Open, Modern Box і Linos Box.

+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору