+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як зібрати акваріумну тумбу своїми руками

Будь-яка людина може оформити в своєму будинку куточок для релаксу і акваріум йому в цьому допоможе. Краса підводного життя заспокоює і заворожує. Але для того щоб організувати такий куточок одного акваріума мало. Потрібна купа різних дрібниць, а сам акваріум потрібно поставити на тумбу.

При виборі тумби слід враховувати не тільки її красу але і функціональність. Вона повинна мати необхідний обсяг, витримувати великі навантаження, бути вологостійкою і зручною у використанні.

Але є один виняток якщо акваріум за обсягом менше 50 літрів, то його можна поставити на звичайний стіл або тумбочку. Решта акваріуми, які перевищують цей обсяг, повинні знаходитися на спеціальних тумбах. Це потрібно для того щоб зберегти сам акваріум і довколишній простір. Адже найменша тріщина в склі може призвести до знищення акваріума, псування майна і загибелі всіх рибок.

Ну якщо у вас немає коштів або вас не влаштовує ті тумби які продаються в магазинах то зібрати таку конструкцію цілком можна своїми руками. Це рішення допоможе вам вирішити багато питань.

По-перше, у вас буде виріб з унікальним дизайном. По-друге, ви точно розрахуєте міцність меблів. По-третє, ви на 100% будете впевнені в якості.

Проект тумби під акваріум

Найперша стадія будь-якої роботи при виготовленні меблів це створення креслення. Розмір тумбочки повинен грунтуватися на розмірах акваріума, який буде на ній стояти. Розмір стільниці тумби повинен збігатися з габаритами акваріума або перевищувати їх. Але не варто сильно збільшувати розміри стільниці.

Друге що треба враховувати - це вага самого акваріума, води в яку він буде вміщати і всіх додаткових елементів і прикрас.

При виборі висоти тумбочки слід визначитися в якому становищі ви будете спостерігати за рибками - сидячи або стоячи. Якщо акваріум буде стояти в кімнаті відпочинку, де люди зазвичай сидять, то висота тумбочки разом з ніжками не повинна перевищувати 70 см.

Усередині самої тумбочки можна організувати місце то для зберігання акваріумних приладдя або інших речей, наприклад, полиці для книг.

З чого зробити акваріумну тумбочку

При виборі матеріалу слід враховувати що в будь-якому випадку буде контакт меблевої поверхні з водою. Тому слід використовувати виключно водостійкі матеріали. Для цього відмінно підійде ламінований МДФ або ДСП. Дерево краще не використовувати. Але якщо ви все-таки вирішили зробити тумбочку з дерева, то бажано добре обробити дерево перед складанням і зробити його водонепроникним, але при цьому слід враховувати що конструкція з дерева збільшить вагу яка і так буде не маленька.

Розраховуючи кількість матеріалів слід враховувати, що на відміну від звичайних тумбочок і комодів, меблі під акваріум повинна витримувати велику вагу. Тому товщина матеріалу для задньої стінки повинна бути не менше 22 мм. Бажано робити її не суцільною, а влаштовують між бічними і внутрішніми перегородками. Таким чином ви збільшуєте міцність всієї конструкції.

Каркас для тумби під великі акваріуми найкраще робити металевий. Якщо немає можливості зробити каркас з металу, то зробіть його з дерев'яного бруса. Перегородки всередині тумбочки плануються з розрахунком через кожні 40см. Така конструкція не дасть прогинатися стільниці.

Стільниця повинна бути ідеально рівною і міцною.

Все що стосується декоративного оздоблення або ручок для ящиків. Тут все залежить від вашого смаку і бажання. Якщо у вас міцний металевий каркас то візуально можна полегшити тумбу зробивши скляні дверцята використовуючи спеціальні завіси для скла.

Збираємо тумбочку під акваріум

Коли креслення готовий, матеріали обрані приступаємо до роботи. Для виготовлення тумби своїми руками вам слід виконати наступні кроки.

Розкроюємо обраний матеріал під потрібний розмір. Зробити це можна самостійно якщо у вас є необхідний інструмент. Якщо інструменту немає, то розкрій можна замовити в будь-якому меблевому цеху або магазині, там де ви будете купувати листи ДСП. Також за окрему плату можна замовити проклейку крайки. Це значно полегшить вам роботу.

Починайте збирати меблі з каркаса. Правильне з'єднання каркасних елементів забезпечить міцність і надійність. Всі кути каркаса повинні бути витримані точно 90 °. Навіть невеликий уклін в 1 градус може привести до деформації акваріума.

Далі до каркасу кріпимо бічне стінки за допомогою шурупів або конфирматів, в залежності від того з чого у вас зібраний каркас. Якщо ви використовуєте конфирмат, то попередньо слід просвердлити отвір. Діаметр отвору повинен бути на 1 мм менше ніж діаметр конфірмату.

Стільницю кріпити найкраще в кілька етапів. Для початку робимо два отвори в її протилежних кутках. Після закріплення перевіряємо рівень, якщо все добре то кріпимо стільницю далі.

Коли зібраний каркас і прикручені бічні стінки разом зі стільницею монтуються горизонтальні полки, збираються ящики і навішуються дверцята. Для висувних ящиків використовуйте напрямні, вони дозволяють плавно і безшумно ви рухати ящики. Дверцята кріпляться на спеціальні меблеві завіси. Найкраще використовувати петлі з доводчиками. Вони дозволяють дверцят м'яко відкриватися і закриватися.

Після того як вся конструкція зібрана її слід покласти на бік і прикріпити ніжки. При монтажі ніжок також слід дотримуватись рівня, щоб не було перекосу всієї конструкції.

Далі якщо потрібно можна свердлити отвори під електричний кабель або Воздухоотводная шланг.

Після того як все готово встановлюємо трубочку на її місце. Попередньо слід врахувати підведення електрики та можливість зручно міняти воду і обслуговувати сам акваріум.

Перед тим як встановити акваріум на тумбочку слід постелити підкладку.

Ось і все тумбочка готове акваріум на місці, а рибки граються в прозорій воді.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору