+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Світлодіодне підсвічування на кухні

У нашій країні, та й не тільки в нашій, практично в будь-якому будинку кухня це найважливіше з нежитлових приміщень в якому кожна людина буває постійно. А так як нам їсти треба кожен день, то ми щодня проводимо на кухні мінімум 30 хвилин нашого життя. Приготування їжі вимагає не тільки ваших кулінарних талантів але і комфортних умов для роботи, таких як чисті рівні поверхні, якісне кухонне обладнання та прилади і освітлення. Саме освітленню ми і хочемо присвятити сьогоднішню статтю.

Кухня повинна відповідати 3 параметрам, це зручність, функціональність і затишок. Перші два пункти дуже тісно пов'язані саме з тим які світильники будуть на вашій кухні. Просто повісити красиву люстру, як в спальні, тут недостатньо, на кухні освітлення повинно бути різноспрямованим, що походить із різних джерел, але при цьому рівномірним. Коли ви плануєте розстановку кухонних меблів обов'язково потрібно передбачити падіння променів. Адже який сенс в дорогих і гарних світильниках якщо вони будуть світити в спину господині. Як ми вже зрозуміли, кухонний світильник повинен бути не тільки гарним або стильним, а й ефективним, здатним підсвітити обробну дошку в процесі приготування замість марного розсіювання променів світла.Більшість з нас, як тільки чує словосполучення кухонні підсвічування то відразу асоціює його зі світлодіодною стрічкою, яка закріплена на нижній частині підвісних шаф над робочою поверхнею. Так, багато сучасних виробники меблів використовують цей варіант. Все тому що він він функціональний і простий в монтажі, таке підсвічування може зробити будь-який майстер всього за пару годин роботи. Але не варто обмежуватися всього лише однієї LED стрічкою. Все тому, що шафки для її кріплення знаходяться не по всьому периметру приміщення. І тому все-одно намічається розмежування функціональних областей, яке тягне за собою світлове зонування.Всього проектувальники меблів і дизайнери виділяють від 3 до 5 зон приміщення в залежності від його розміру. А якщо виключити стільниці-підвіконня, робочі поверхні-острови або барні стійки, то для більшості квартир більш типовим буде розбиття на три зони.

Давайте розглянемо докладніше які це зони.

Перша зона - основна, це зона приготування страв. Зазвичай в цю зону входить стільниця з робочою поверхнею, в яку вбудована мийка і плита - газова або електрична. Зазвичай над плитою освітлення здійснюється за допомогою світильників вбудованих витяжку. В інших частинах зони більш типовою є підсвічування зверху за допомогою вбудованих точкових світильників або із застосуванням стрічки, яка монтується в кутовий профіль. Через те що це зона важлива не рекомендується економити на якості світильників. Адже від цього залежить безпека при приготуванні їжі, а також швидкість і комфорт роботи самого кухаря.Друга зона допоміжна, вона є доповненням до основної зоні. В Україні в малогабаритних кухнях не вдається господаркам робити всі операції на крихітній поверхні. Якщо в основній зоні відбувається завершення приготуванні їжі, завантаження продуктів в каструлю або сковорідку або викладання з посуду їжі на тарілки, то в допоміжній зоні відбувається більш дрібна робота, але не менш важлива. Така як чистка, шинкування, нарізка, формування та інше. І освітлення в цій зоні має бути не гірше ніж в основний. Для підсвічування цієї зони застосовуються такі ж LED стрічки, які вбудовуються в меблі, або точкові джерела світла. А якщо неможливо використовувати ці обидва варіанти то використовуються третій варіант - світильники спрямованого світла які розташовується трохи вище і далі.Наступна зона обідня. Це саме спокійне місце, в якому потрібен умиротворенно світло налаштовує на розслаблений і неспішний прийом їжі. Яскравість світильників повинна бути нижче середнього або середньою. Найголовніше щоб не сліпуча. Багато сучасних дизайнерів розміщують обідній стіл поруч з однією із стін кухні, тому над його центром підвішують спеціальний світильник з м'яким і розсіюваним світінням.

При проектуванні і зонування кухні ми рекомендуємо відштовхуватися від двох базових моделей. Квадратне приміщення обладнується великою центральною люстрою, яку доповнюють периферичної підсвічуванням. А якщо приміщення має прямокутну форму, то слід повністю відокремити їдальню зону від зони приготування їжі, розмістивши по кутах різні види світильників.

Нижнє підсвічування навісних меблів

Більшість людей вважають, що вирішити проблему затінених ділянок приміщення можна лише збільшивши яскравість лампочки в центральному світильнику. Але як би ви не збільшували яскравість під навісними ящиками завжди буде тінь. Будь-яка люстра, яка знаходиться вище людського зросту, висвітлює кухаря зверху і ззаду, а над робочою поверхнею в цей час розташована та сама меблі. У підсумку, область яка найбільш потребує світла отримує не більше 40% світлового потоку навіть при найкращих умовах.

Не варто забувати що у адресному світлодіодному підсвічуванню є чималоі інших переваг. Це компактність, низьке енергоспоживання, невелика вага і спрямованість освітлення. Така лінія освітлення буде майже невагома і працювати під напругою в 12 вольт. Світлодіодна стрічка в кілька разів безпечніше безліч інших альтернативних джерел освітлення які використовували раніше при виробництві меблів.Якщо ви переживаєте що на стрічку потрапляють бризки від води або соку від продуктів то її можна захистити за допомогою спеціальних екранів з прозорого полімеру. Також в продажу є вироби з підвищеним класом волого і пилозахисту. Кращим вибором для підсвічування на кухню є світлодіодна стрічка в силіконовій оболонці, вона одночасно і прозора і при цьому добре захищена і тому не вимагає додаткового екрану.

Якщо ви хочете підсвічування певного кольору то це можна отримати двома способами: або купити стрічку потрібного вам кольору, або помістити яскраву стрічку в екран, який пофарбований в потрібний вам колір.

Тепер давайте розберемося який вибрати колір - теплий або холодний. Слід пам'ятати, що холодні тони роблять продукти неприємні на вигляд, створюють неприємну атмосферу під час приготування їжі. Теплі тони психологічно дратують в умовах жаркої кухні. Але в деяких випадках цими правилами можна нехтувати, адаптувати колір під загальне кольорове рішення кухонних меблів.

Ще один остання порада - монтаж світлодіодного підсвічування найкраще проводити на етапі ремонту або складання меблів, але не після його закінчення. Стрічку можна покласти в самому кінці, але при цьому слід передбачити підводку всіх необхідних проводів і кабелів живлення.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору