+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як вибрати кухонну витяжку

Єдине місце в квартирі де періодично з'являється неприємний запах і дим це кухня. Допомогти в цій проблемі і очистити повітря в приміщенні допоможе кухонна витяжка. У цій статті ми хочемо розповісти як професіонали вибирають витяжку відштовхуючись від характеристик пристроїв.

Також в цій статті ми розповімо від яких критеріїв залежить ефективна робота витяжки. Деякі моделі здатні працювати на різних швидкостях, ефективно видаляють дим і забруднене повітря, але сама витяжка повинна повністю закривати варильну поверхню.

Одним з головних параметрів при виборі є низький рівень шуму під час роботи. Ідеальний показник гучності не більше 45 децибел. Це схоже на тиху розмову людей які знаходяться від вас на відстані 10 метрів.

Тепер давайте визначимося з типом витяжок. Зараз на ринку представлені наступні типи витяжок:

 • вбудована
 •  підвісна
 •  острівець
 •  купольна
 •  доміно.

Тепер докладно розглянемо кожен тип.

Купольна витяжка, або як ще називають камінна через її форму парасолькою, яка кріпиться безпосередньо до стіни. Самостійно встановити таку модель не викликає ніяких складнощів. Вона має високу продуктивність. Серед великого асортименту різних варіантів можна вибрати саме ту модель яка підходить вам залежності від ціни, розміру і дизайну вашого приміщення. Тільки вони можуть бути як горизонтальними так і похилими.

Якщо у вас невелика кухня або ви не хочете псувати інтер'єр кухні великий габаритної витяжкою то вам цілком підійде вбудована витяжка яка встановлюється безпосередньо всередині кухонних меблів.

Підвісна витяжка. ідеальний варіант для кухні-вітальні. Розміщується над кухонним острівцем. Такі моделі мають великі габарити і мають високу потужність і продуктивністю.

Витяжка доміно. Моделі доміно стали популярні з 2016 року. Такі витяжки встановлюються прямо в стільниці поруч з плитою і висуваються з стільниці при роботі. Вартість такої сучасної моделі 2 рази вище ніж у звичайних варіантів. Слід врахувати що такі моделі мають невелику продуктивністю і підходить тільки для малогабаритних кухонь.

Як розрахувати продуктивність витяжки.

Для визначення потужності витяжки слід обсяг приміщення помножити на коефіцієнт 12. Це буде мінімальна потужність пристрою. Тому слід вибирати моделі з деяким запасом продуктивності.

Розмір витяжки.

Розмір витяжки підбирають виходячи з розмірів плити над якою вона буде встановлена. Щоб весь дим і повітря з поганим запохом повністю забирався ширина пристрою повинна перевищувати ширину плити. Сучасні виробники випускають витяжки шириною від 45 до 90 см.

Які бувають витяжки за принципом роботи.

За принципом роботи розрізняють витяжки з рециркуляцією і з повітрявідводом у вентиляційну систему або на вулицю.

Якщо до повітрявідводу далеко чи нема можливості його зробити, то ідеальним вибором буде модель з рециркуляцією. Під час роботи така витяжка пропускає повітря через вугільний фільтр і потім повертає його назад в приміщення. Однак такі моделі мають невелику продуктивність.

Моделі з проточною системою відводять забруднене повітря у вентиляційну шахту. Для цього пристрій монтується біля вентиляційного каналу і з'єднується з ним повітрявідводом. У такі моделі немає сенсу встановлювати вугільний фільтр, досить металевого фільтра для для запобігання потрапляння кіптяви і жиру в шахту вентиляції.

Розглянемо всі плюси і мінуси обох систем.

Переваги проточної витяжки:

 • довговічні фільтри для вловлювання жиру;
 • низький рівень шуму;
 • висока продуктивність.

Недоліки проточною витяжки:

 • при роботі витяжка забирає повітря з приміщення яке необхідно компенсувати з вулиці, взимку це холодне повітря, влітку гаряче;
 • складний монтаж якщо плита знаходиться далеко від вентиляційної шахти.

Переваги витяжки без відводу:

 • Дозволяє зберігати тепло всередині приміщення, не відводить його до вінтеляції.

Недолік витяжки без відводу:

 •  кожні два-три місяці необхідно міняти вугільний фільтр;
 •  робота цього пристрою більш галаслива ніж моделей проточним відведенням повітря.

 


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору