+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Реставрація меблів своїми руками

Іноді всім хочеться освіжити атмосферу в будинку. Якщо такі деталі, як штори або світильники оновити легко, заміна меблів вимагає значних фінансових вкладень. Однак, бажаного ефекту можна досягти менш витратно, відреставровавши вже наявні меблі. Правда при цьому доведеться трошки повозитися, зате в результаті можна отримати ексклюзивну річ при порівняно невеликих вкладеннях.Існує думка, що реставрації підлягають лише вироби з дерева, а «радянські» шафи та комоди з ДСП для цього непридатні. Однак, сучасні технології та матеріали дозволяють вдихнути нове життя навіть у стару поліровану стінку з ДСП, головне – виявити фантазію та докласти небагато зусиль.


Переваги реставрації своїми руками

 • Низька затратність.
 • Доступність матеріалів та інструментів.
 • Можливість виконувати всі роботи вдома.
 • Внесення коригувань безпосередньо у процесі робіт.


Способи реставрації

Меблі з деревно-смоляної пресованої суміші (ДСП) можна реставрувати кількома способами:

 • фарбування,
 • обклеювання плівкою, що самоклеїться,
 • обклеювання шпалерами з наступним лакуванням, декупаж.

Що знадобиться

 1. Акрилова фарба, лак, віск меблевий або шпаклівка по дереву.
 2. Пензлики зі штучного ворсу (нейлон або інший синтетичний матеріал), поролонові валики, ванна для фарби, шпатель.
 3. Викрутка, меблевий ключ, наждачний папір.
 4. Ґрунтовка, мильний розчин або інший засіб для знежирення поверхні.
 5. Фурнітура.


Процес реставрації: покрокова інструкція

Реставрація меблів починається з її повного розбирання. Знадобиться зняти дверцята, вийняти дзеркала, полиці, відкрутити ручки, завіси та іншу фурнітуру. В ідеалі, шафу варто розібрати повністю, від'єднавши бічні панелі, верх, низ і дно, але, найчастіше остов шафи фарбують у нерозібраному вигляді.

 1. Усі деталі ретельно очистити від пилу, плям та інших забруднень.
 2. Поліровану поверхню обробити наждачним папером, повністю зачистивши глянсовий шар.
 3. Сколи та подряпини вирівняти меблевим воском або шпаклівкою по дереву.
 4. Після повного висихання шпаклівки ще раз відшліфувати поверхню, видаляючи надлишки шпаклівки та нерівності.
 5. Нанести грунтовку для ДСП або знежирення і ще раз дати матеріалу повністю просохнути.


Фарбування меблів із ДСП

Ретельно профарбувати пензликом усі торці та краї панелей, особливу увагу приділити кутам, якщо каркас меблів вирішили не розбирати.
На великих площах наносять фарбу тільки поролоновим валиком, таким чином матеріал лягає рівномірно, не залишаючи мазків від щітки. Фарба наливається в малярську ванну, в неї занурюється валик і ретельно викочується про рифлену поверхню ємності, віджимаючи надлишки.


Дуже важливо наносити фарбу нежирними мазками, уникаючи спокуси зафарбувати все відразу. Товстий шар може дати потіки, буде пузиритися і може почати відшаровуватися. Фарбу наносять тонкими шарами в 2-3 фарбування, влаштовуючи перерви для повного просихання кожного шару.


Також можна використовувати аерозольну фарбу. Для неї не потрібні ні пензлики, ні валики, ні ванни, робота з аерозолями просувається швидше, але і коштують вони помітно дорожче. Крім того, принцип тонкого нанесення фарби в 2-3 шари так само слід дотримуватись і з аерозолями.


Після повного висихання фарби її закріплюють двома шарами меблевого лаку: другий шар наноситься на перший перший сухий шар.


Обклеювання меблів самоклеючою плівкою

Розкроїти полотно плівки, що самоклеїться, відзначивши припуски на шви і стикування і зробивши ножицями відповідні вирізи в місцях згинів або виступів деталей меблів. Якщо полотно пряме та рівне, розкрій можна проводити безпосередньо під час обклеювання.


Для легкого розгладження плівки рекомендується злегка збризкати поверхню меблів слабким мильним розчином або водою безпосередньо перед початком наклеювання.


Декілька сантиметрів підкладки відокремити від плівки в тому місці, з якого планується почати обклеювання, і поступово відшаровуючи підкладку, притискати плівку до поверхні, акуратно розгладжуючи і видавлюючи повітря, поки поверхня повністю не буде заклеєна.


Для кращого прилипання плівку на поверхні можна прогріти звичайним феном.


Обклеювання меблів шпалерами

Розкроїти шпалери з урахуванням припуску на стики та загини, якщо такі є.
Нанести клей на задній бік шпалер і залишити від 5 до 20 хвилин на просочення. Час просочення залежить від щільності та типу шпалер.
Клей можна взяти шпалерний або ПВА.
Промазати клеєм місця, які обклеюватимуться і перенести на них шпалерне полотно, акуратно розрівнюючи його і видавлюючи залишки клею та повітря. Ретельно проклеїти місця стиків, загинів та краю полотнищ.
Видалити залишки клею сухими чистими ганчірками та залишити на добу до повного висихання.
Якщо поверхня шпалер дозволяє, після висихання їх можна покрити безбарвним лаком.

Складання відреставрованих меблів

Коли всі обклеєні або пофарбовані деталі повністю просохнуть, проводиться збирання меблів. Для цього знадобиться викрутка або меблевий ключ. Якщо старі завіси та меблеві ручки в хорошому стані, можна використовувати знову, але краще замінити фурнітуру на нову.

Варто зауважити, що реставрації підлягають тільки якісні меблі, що втратили поступово презентабельний або актуальний вигляд.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору