+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як прикріпити навісні шафи

При облаштуванні кухні особливу увагу слід приділити навісним шафам, оскільки вони є одним з ключових елементів в організації простору. Верхні модулі дозволяють вирішити проблему зберігання за рахунок своєї місткості, але при цьому вони не займають дорогоцінні сантиметри площі, необхідної для вільного руху в маленьких приміщеннях.

У просторих кухнях навісні шафи потрібні для розміщення в них предметів швидкого доступу та покращення ергономіки.

Специфіка навісних меблів в тому, вона, не маючи опори підлоги, призначена для досить значних навантажень. Тому так важливо зробити якісний монтаж, надійно закріпивши модулі на стіні.

Висота навішування

Перед навішуванням шаф у першу чергу потрібно відзначити на стіні, на якій висоті будуть розташовані меблі. Важливо правильно розрахувати висоту навішування, тому що при надто високому розташуванні модулів буде незручно діставати звідти предмети, а за надто низького не залишиться простору для виконання дій на робочій поверхні.

Саме від правильної висоти підвішування меблів багато в чому залежить подальша зручність її використання.

Оптимально, якщо вдається дотриматися наступних правил:

  • Шафи розташовані на рівні очей користувача.
  • З верхньої полиці можна вільно взяти предмет, не встаючи на додаткові пристрої.

Якщо планується навішування настінних елементів без встановлення під ними нижньої частини гарнітура, висоту кріплень розраховують, виходячи зі зростання господарів.

Зріст людини/ Висота кріплення (в сантиметрах):

  • 155-165 / 175-180
  • 165-175 / 185
  • 175-190 / 200

Варіанти навішування

Традиційно верхня частина кухонного гарнітура навішується в одну лінію, утворюючи таким чином «стінку», рівновіддалену від стелі. Це простий у реалізації спосіб, крім того, лінійний метод допомагає візуально збільшити простір на невеликих площах.

Менш поширений спосіб підвішування, коли об'єкти знаходяться на різній висоті. Виглядає такий інтер'єр оригінально, але потребує великих зусиль у виконанні. Підходить він тільки для просторих приміщень, оскільки в маленьких кухнях різнорівневе розташування меблів лише посилює відчуття тісноти. До того ж у тісних кухнях через брак місця даху низько підвішених шаф рано чи пізно починають використовувати як додаткову поверхню для зберігання, що виглядає не дуже охайно і сприймається як безладдя.

Способи кріплень

Кухонні модулі кріпляться на стіни двома способами на монтажну шину і на меблеве навісне вушко. Монтажна меблева шина кріпиться на стіну по всій довжині ряду шаф, які будуть підвішуватися. На ній передбачені регулювальні гвинти і насічки, завдяки чому без особливих зусиль вдається вирівняти ідеально рівну лінію шаф. Шину можна кріпити як на стіну, так і на кахельний фартух, причому завдяки шині вдається вирівнювати досить складні нерівності на стінах, включаючи стики стіни з кахельною плиткою. Модулі легко навішуються на шину і легко знімаються в разі потреби.

Варіант із меблевими вушками простіше у виконанні, але займає більше часу. Кожна петля кріпиться на стіну, шафа навішується на дві точки опори, відповідно для кожної шафи потрібно по дві петлі.

Підготовчі дії

Прибрати зі стіни цвяхи, старі кріплення від попередніх меблів, закласти щілини. За допомогою схилу, рівня, лінійки та олівця нанести розмітку. Здійснити монтаж розеток і світильників, якщо в меблях передбачено підсвічування.

Приготувати необхідні інструменти та витратний матеріал:

Особливості навішування на гіпсокартон

За всієї своєї універсальності, при значних навантаженнях гіпсокартон не здатний зберігати міцність. Тому на поверхнях з гіпсокартону стандартні елементи кріплення використовувати настійно не рекомендується.

Встановлена ​​на кріпильні якоря шафка навіть під власною вагою здатна пошкодити гіпсокартонну обшивку, а якщо її добре завантажити, вона ризикує обрушитися разом з усім вмістом. Для монтажу навісних меблів на облицювання з гіпсокартону знадобиться дерев'яний брус достатньої товщини. Його фіксують на стіні анкерними болтами і вже на брус підвішуються шафи.

Інструкція з навішування

Прикрутити шурупи і вирівняти гачки по одному положенню, простежити, щоб вони були на середньому рівні. Навіси закріпити на одній позиції. На розміченій стіні зробити отвори під фіксацію шини.

Корпус навісного модуля встановити на шину.

Кожен наступний модуль встановлюється, орієнтуючись на попереднє. Скріпити між собою корпус сусідніх модулів сполучними стяжками.

Навісити дверцята.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору