+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Планування шафи-купе. Як правильно?

Перед тим, як розпочати планування шафи-купе, потрібно усвідомити, де вона перебуватиме. Саме від місця залежить і зовнішній вигляд шафи, та її розміри, і наповнення. Шафа для передпокою кардинально відрізняється від шафи для спальні або вітальні. Крім того, має значення та розміщення меблів безпосередньо в кімнаті.

Для візуалізації розташування меблів достатньо виставити по її майбутньому периметру підручні предмети - таким чином стане зрозуміло, скільки вона займе простору і, якщо потрібно, внести коригування в габарити або місцезнаходження.

Компоненти та компоненти шафи-купе

 • Цоколь: нижня основа, «фундамент», на якому стоїть шафа.
 • Основа: система шафи, в яку входять пристрої ковзання (роліки, рейки, напрямні, доводчики тощо).
 • Меблеві панелі: власне, це і є корпус шафи (підлога, стеля та дві бічні панелі).
 • Розсувні двері: саме розсувна система дверей дала назву цьому виду меблів, за подібністю до дверей купе в поїзді. Залежно від типу приміщення, двері можуть бути оформлені по-різному (скиналі, дзеркало, меблева панель).
 • Штанга для вішалок: найчастіше розташована паралельно дверям, зустрічається і поперечне розташування. У деяких конструкціях штанга може бути замінена висувним каркасом. Штанг може бути декілька – для одягу різної довжини.
 • Фальш-панель: декоративний елемент, виготовлений з такого ж матеріалу як фасади. Призначений для закриття порожнеч та облагородження відкритої торцевої сторони шафи.
 • Полиці: найбільш варіативний елемент. Можуть бути різної ширини та глибини, їх розмір, кількість та розташування у шафі вибирається, виходячи з потреб та побажань замовників.
 • Висувні ящики: розміщують у нижній частині «купе», залежно від призначення їх роблять різного розміру та глибини. Кількість висувних ящиків також варіюється.

При плануванні розташування елементів слід враховувати зростання людей, які користуватимуться шафою. Простір для дитини повинен бути в місці, доступному для його зростання. Предмети щоденного вживання мають у своєму розпорядженні так, щоб до них можна було вільно дотягнутися рукою, не нахиляючись і не встаючи на додаткові пристрої. Виняток становить лише взуття, але й у цьому випадку місце для сезонного взуття бажано передбачити із зручнішим розташуванням.

Верх, низ та місця біля задньої стінки у глибоких шафах залишають для зберігання несезонних речей та предметів рідкісного вживання.

Габарити

У меблів, що виготовляються за індивідуальним проектом, задаються будь-які розміри: це може бути шафа-ніша глибиною 30 сантиметрів або шафа-гардеробна, куди може вільно зайти одна людина.

Глибина стандартної шафи-купе, виготовленої за типовим проектом, зазвичай становить 60 см, висота найчастіше – 240 см. Ширина фабричних шаф зазвичай коливається від 60 см до 2400. Меблі, виготовлені спеціально під конкретне приміщення, можуть бути різної висоти, ширини та глибини, лінійної форми, кутової, П-подібної, А-подібної і навіть двосторонньої, виконуючи в кімнаті роль своєрідної перегородки та маючи замість задньої стінки другу пару розсувних дверей.

Не варто гнатися за великими габаритами, якщо вони не потребні. Недоцільно купувати величезний гардероб, який займатиме півкімнати та залишатиметься напівпорожнім усередині. Але й спроба заощадити простір, коли речей багато, а шафа вибирається компактною, обернеться хаосом як усередині шафи, так і в кімнаті. Щоразу відшукувати потрібну річ серед щільно складених інших речей і складати все назад буде незручно, а іноді й просто неможливо через брак часу. Речі залишаться розкидані по стільцях і диванах, а дотримання порядку розкладки на полицях перетвориться на щоденну стомлюючу процедуру.

Планування простору шафи в залежності від типу приміщення

Конструкції, що знаходяться в різних приміщеннях, вимагають різного підходу до вибору складових.

Вибираючи наповнення шафи в спальню, обов'язково слід передбачити в ній наявність таких деталей:

 • полиць для зберігання постільних речей;
 • висувних ящиків для спідньої білизни;
 • штанги для розвішування повсякденного одягу різної довжини;
 • відділень для зберігання аксесуарів та іншої «дрібниці»;
 • розміщення праски, дошки для прасування та інших «кімнатних» побутових приладів.

Для шафи у передпокої актуальною буде наявність вішалки з гачками, штанги під розвішування з висотою під довгі пальта та короткі куртки, полиць для шарфів та шапок, висувних ящиків середніх та маленьких розмірів, дзеркала на повний зріст. Також слід виділити достатньо місця для взуття.

Купе-гардеробна дає набагато більше можливостей для маневру, оскільки він за розмірами значно перевершує звичайні шафи. У ньому потрібно передбачити зберігання всіх видів одягу: починаючи з спідньої білизни, закінчуючи куртками та шубами. Для цього використовують різні висувні конструкції та секції. Під взуття відводяться окремі стелажі, окремі полиці для одягу, головних уборів, постільної та столової білизни. Передбачається місце для зберігання валізи та різних побутових речей.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору