+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як вибрати мікрохвильову піч

Мікрохвильові печі давно стали невід'ємною частиною нашого побуту, але, як і будь-яка інша техніка, періодично потребують оновлення. Якщо попередня НВЧ піч просто морально застаріла і потрібна більш сучасна модель, зробити вибір трохи простіше, тому що вже є низка вимог до майбутньої покупки – власне, це те, чого бракувало попередньої мікрохвильової печі, і заради чого її вирішили замінити. Але якщо ваша стара мікрохвильова раптово наказала довго жити, то не варто їхати в магазин і брати перше, що трапляється на очі. Насамперед слід звернути увагу на основні параметри печі та зіставити їх зі своїми очікуваннями від неї.

Вбудована техніка

Вибір побутової техніки, що вбудовується, зазвичай проводиться досить виважено, адже спочатку розробляється проект, меблі та техніка підбираються відповідно до габаритів один одного, планується підведення комунікацій. Заміна або ремонт техніки, що вбудовується, пов'язані з рядом незручностей, так як потрібно демонтувати старий і вмонтувати новий прилад. Популярність вбудованих мікрохвильовок пояснюється презентабельністю загального вигляду кухні - меблі і техніка виглядають єдиним ансамблем, відсутні некрасиві переходи і стики, в яких збирається бруд і сміття.

Окремі моделі можна розташувати в будь-якому місці приміщення і переміщувати на власний розсуд. Їх легко замінити або відвезти в ремонт, до них не потрібні спеціальні меблі, при переїзді такі мікрохвильові печі не завдають клопоту і готові до використання відразу ж після підключення до розетки. Але при цьому догляду потребує не тільки внутрішня камера, але весь зовнішній корпус приладу.

Об'єм камери

Об'єм камери НВЧ печей вимірюється у літрах. У продажу зустрічаються камери з об'ємом від 17 до 35 літрів, найпоширеніші моделі – від 20 до 25 літрів. Не варто купувати прилад з великим літражем, якщо не планується готувати одночасно великі обсяги їжі, наприклад, запікати цілу гусака або баранячу ногу: для розігріву невеликих порцій їжі витрачатиметься більше електроенергії; чим більше обсяг внутрішньої камери, тим більше зовнішні габарити, а дуже громіздку мікрохвильову піч на 35 літрів буде проблематично розмістити в малогабаритній кухні.

Мікрохвильові печі маленьких розмірів зазвичай обмежені за потужністю і функціоналом, до того ж деякий посуд не увійде в таку піч по висоті.

Потужність

Зараз на ринку в основному представлені НВЧ печі потужністю від 700 до 1000 Вт. Прилади потужністю 1100-1200 Вт зустрічаються рідше і відносяться до сегменту преміумної техніки. Чим вища потужність, тим швидше готується чи розігрівається їжа.

Мікрохвильові печі з максимальною потужністю в 700 Вт підходять тільки для розігріву, якщо планується в мікрохвильовій печі готувати, особливо м'ясо або птицю, слід вибирати техніку з потужністю в 1000 Вт. Потужні мікрохвильові печі коштують дорожче і більше витрачають електроенергії, що збільшує витрати в експлуатації.

Якщо планується лише підігрівати їжу, а не готувати, можна обмежитись дешевшою моделлю з меншою потужністю.

Внутрішнє покриття мікрохвильових печей

Покриття внутрішньої камери НВЧ печей буває трьох видів: емаль, біокераміка та харчова нержавіюча сталь.

Емалеве покриття використовують у бюджетних моделях. Воно найдешевше; досить міцне, поки що нове; не потребує особливого догляду. Основний недолік емалі – недовговічність. У процесі експлуатації під впливом пари вологи і жиру емаль починає руйнуватися, з'являються сколи, тріщини і навіть іржа. Використовувати таку мікрохвильову піч вже не можна, а заміна внутрішньої камери за вартістю дорівнює покупці нової техніки з бюджетного сегменту.

Нержавіюча сталь на відміну від емалі - покриття практично «не вбивається». Його можна терти, але чистити абразивами не рекомендується - для нержавіючої сталі існують спеціальні засоби для чищення. Моделі з камерами з «нержавіючої сталі» коштують істотно дорожче, але прослужать дуже довго, оскільки заміна деталей, що вийшли з ладу, обійдеться набагато дешевше покупки аналогічної нової мікрохвильової печі.

Мікрохвильові печі з біокерамічним покриттям коштують дешевше, ніж з покриттям з «нержавійки» і дорожчі за печі з емалевим покриттям. Кераміка має цілу низку переваг: скорочує час приготування та, як наслідок, витрата електроенергії; має гладку поверхню, тому легко миється і до того ж до неї погано чіпляються забруднення; стійка до появи подряпин на поверхні. Кераміка легко переносить високі температури, але дуже боїться механічних ударів. Основний недолік цього покриття – крихкість.

Управління мікрохвильових печей

Панель управління у мікрохвильових печей буває механічна, електронна та змішана.

"Механіка" зазвичай зустрічається у бюджетних моделях – за допомогою поворотних ручок регулюється потужність та час приготування. Іноді зустрічаються поворотні ручки для вибору програми: розморожування, підігрів, приготування. Недоліком поворотних ручок є неможливість тонкого регулювання - крок таймера щохвилини, їжа часто перегрівається. Але при цьому "механіка" - найнадійніша з усіх засобів управління.

У приладах з електронним управлінням є можливість точного регулювання та посекундного кроку таймера. Такі моделі йдуть із вбудованими програмами приготування та з можливістю задати програму самостійно. Електронне управління буває кнопковим та сенсорним.

Моделі з кнопковими елементами коштують дешевше, але при цьому вони надійніші. Однак, у щілини навколо кнопок забивається бруд та жир, і видаляти їх звідти досить проблематично.

Сенсорне управління виглядає дуже стильно та сучасно, ним легко та зручно користуватися, для прибирання достатньо відключити прилад від мережі та протерти панель серветкою. На жаль, за високої вартості це найненадійніший елемент управління, оскільки сенсори дуже часто виходять з ладу.

Додаткові функції

Зараз все частіше покупці вибирають НВЧ печі соло - тобто ті моделі, де є тільки опція готування і розігріву за допомогою мікрохвильового випромінювання. Виробники також пропонують мікрохвильові печі з додатковим набором функцій: гриль, конвекція (використовується для запікання та випікання в режимі духовки), авторозморожування, пароварка, автоприготування, самоочищення, захист від дітей. Майте на увазі, що кожна додаткова опція збільшує ціну виробу. Якщо у вас вже є хороша духовка, мікрохвильова піч з конвекцією вам не потрібна, якщо в будинку вже є електрогриль, зовсім не обов'язково переплачувати за цю ж функцію в мікрохвильовій печі. Але, якщо аналогічної техніки у вас поки що немає, НВЧ піч з додатковим набором можливостей стане «палочкою-виручалочкою» та найкращою помічницею на кухні.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору