+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як доглядати мікрохвильовку

Наскільки мікрохвильова піч полегшує повсякденне життя, стає зрозумілим, коли вона раптово зламається або проіржавіє. Мікрохвильова піч – прилад, який зламати не так просто, але помилки, що допускаються при її експлуатації, цілком можуть термін цієї самої експлуатації помітно скоротити.

Ось кілька порад щодо догляду за мікрохвильовою піччю, які допоможуть продовжити термін її служби.

Підтримувати чистоту

Мікрохвильову піч потрібно регулярно мити зсередини, щоб у ній не виникало неприємних запахів. Залежно від інтенсивності використання, планові збирання із застосуванням мильного розчину потрібно проводити від одного разу на місяць до одного разу на тиждень.

Після кожного приготування внутрішню камеру мікрохвильової печі рекомендується протирати вологою губкою, потім витирати насухо рушником. Після розігріву – протирати серветкою.

Якщо щось розлилося, розбризкалося – витирати треба одразу ж, доки плями не засохли. По-перше, їх потім видалити буде складніше, по-друге, залишки їжі поглинатимуть енергію, призначену для поточного розігріву, що збільшує витрати електроенергії та часу. Ну і головне – невидалені та засохлі плями поступово руйнують внутрішнє покриття НВЧ печі.

Продукти, які готуються або розігріваються в мікрохвильовій печі, обов'язково потрібно накривати кришкою. Якщо немає спеціальної кришки-півсфери для мікрохвильової печі, їжу накривають скляними тарілками або поміщають у контейнер з кришкою.

Використовувати відповідний посуд

Бажано купити спеціальний посуд для мікрохвильових печей та користуватися тільки ним. Якщо такої можливості немає, допускається використання скляного та керамічного посуду без металевих елементів. Посуд із «золотими» або «сріблястими» малюнками також не допускається, оскільки до складу позолоти входять дрібні фракції металу. Метал має властивість відбивати мікрохвилі: у найлегшому випадку відбудеться іскріння всередині камери і прилад просто зламається, але траплялися випадки, коли експерименти з металом і мікрохвильовою печі приводили до вибуху всередині камери, травм і руйнувань на кухні.

Посуд із пластику також не можна використовувати в мікрохвильовій печі, але не тому, що вона пошкодить саму піч, а тому, що може розплавитися або під час нагрівання залишати токсичні частинки в їжі. Якщо використовуються пластикові контейнери, слід переконатися, що вони призначені для мікрохвильової печі і є спеціальне маркування на корпусі.

Стежити за дверцятами

Дверцята мікрохвильової печі є найбільш часто використовуваною її частиною. Необережне закриття дверцят, ляскання з силою, інші механічні дії можуть пошкодити клямки. Відкриття дверей під час роботи приладу може призвести до перегорання запобіжника. Краще повністю відключити таймер роботи, перш ніж відчиняти дверцята.

Двері мікрохвильової печі повинні закриватися закриваються герметично. Якщо дверцята пошкоджені або прокладка тріснула, їжа не готуватиметься рівномірно, прилад дуже швидко вийде з ладу, до того ж будь-яка негерметичність НВЧ печі здатна завдати шкоди здоров'ю людини.

Також не варто тримати відкриті дверцята мікрохвильової печі в режимі очікування - на неї можна чимось зачепитися і пошкодити кріплення.

Правильне розміщення

Мікрохвильова піч не повинна сусідити ні з «гарячою», ні з холодною», ні з «мокрою» кухонними зонами. Тепло і пара, що виходять від плити, підвищена вологість у районі мийки – все це руйнівно діє на корпус та деталі приладу: магнетрон, реле, трансформатори тощо.

Сусідство мікрохвильової печі з холодильником негативно позначиться вже на роботі холодильника, оскільки його не рекомендується розташовувати в безпосередній близькості від нагрівальних приладів. Комбіновані моделі з грилем і конвекцією, які нагріваються відчутно сильніше за моделі соло, повинні розташовуватися по відношенню до холодильника не ближче, ніж у 40 см. Тим більше, не варто ставити мікрохвильову піч на даху холодильника.

Мікрохвильова піч повинна розміщуватися таким чином, щоб вентиляційні отвори завжди залишалися відкритими, а мережевий шнур не стикався з поверхнями або предметами, що нагріваються, які можуть його пошкодити.

Правильне завантаження

Використання порожньої мікрохвильової печі може призвести до серйозних пошкоджень приладу. Коли він працює вхолосту, обшивка і компоненти поглинають тепло, що виділяється. Компоненти не розраховані на такий рівень теплового впливу, тому дуже швидко виходять із ладу. Негативно впливає на магнетрон та розігрів продуктів вагою до 200 грам. Для поглинання надлишку мікрохвиль при розігріві одного бутерброду або пиріжка в камеру рекомендується додатково поміщати склянку з водою.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору