UA | RU
    Каталог продукції

    Як зібрати шафу-купе

    Складно уявити собі сучасне житло без такого зручного та багатофункціонального предмета меблів, як шафа-купе. В одну таку шафу можна запхати стільки речей, для яких знадобилося б дві, а то й три звичайні шафи. Це одночасно і гардероб, і комод для білизни, і взуттєва полиця, і секретер, і далека шафа для зберігання предметів рідкісного користування.

    Вартість шаф-купе може змінюватись в залежності від різних факторів, але в цілому цінник залишається цілком прийнятним. Проблема полягає в тому, що в силу специфіки меблі ці доставляються виключно в розібраному вигляді. За складання та монтаж підрядниками, особливо у бюджетних моделях, доведеться доплатити до 30% від ціни самого виробу, що зі зрозумілих причин не завжди влаштовує власників. Але зневірятися не варто - складання шафи цілком під силу виконати самостійно. Головне - точно дотримуватися інструкції.

    Приступаючи до роботи

    Коли коробки з деталями, які мають стати шафою, доставили з магазину, насамперед потрібно переконатися, що всі заявлені компоненти є в наявності, потім уважно прочитати й інструкцію зі складання, надану виробником.

    Приступати до роботи слід тільки тоді, коли посібник зі складання буде прочитаний повністю, щоб мати уявлення про загальну картину, а не окремі «пазли», які, якщо не бачити «картинку» цілком, можуть і не скластися.

    Складання корпусних меблів: загальні правила

    Деталі та компоненти майбутньої шафи потрібно діставати з упаковок поетапно – за необхідності. Не варто вивалювати одразу все до купи, щоб не заплутатися.

    Збирати слід по одній секції та строго в тій черговості, як прописано в інструкції. Рух здійснюється знизу вгору, починаючи з днища, поступово переходячи до боковин панелей.

    Перед початком робіт потрібно переконатися, що всі необхідні інструменти є і розкласти їх на відстані витягнутої руки від робочого місця.

    Інструменти для збирання шафи

    Якихось спеціальних інструментів або особливих витрат на їх придбання для самостійного монтажу шафи-купе не знадобиться. Майже все вже є в домогосподарстві, а специфічний інструмент коштує недорого:

    Процес складання Шафи-купе

    Шафа-купе збирається двома методами: горизонтальним та вертикальним. Горизонтальне складання дозволяє уникнути перекосу деталей при монтажі, тому такий спосіб є кращим. Але найчастіше висота приміщення не дозволяє підняти вже зібраний виріб із горизонтального у вертикальне положення. У такому разі шафа збирається вертикально.

    Процес складання виконується у суворій відповідності з кожним пунктом інструкції, точно дотримуючись черговості дій.

    До днища виробу прикріплюється цоколь та регулювальні ніжки. Кожна з ніжок регулюється окремо, оскільки підлога може бути нерівною. Тут і кожному наступному етапі обов'язково використовують рівень: як горизонтальний, і вертикальний.

    До основи приєднуються бічні стійки. Для стійкості до конструкції між бічними стійками відразу ж прикріплюється проміжна стійка або полиця, якщо конструкцією передбачені полиці на всю ширину шафи. Таким чином, утворюються контури корпусу та боковини не будуть кренитися.

    Всі інші секції збираються, дотримуючись черговості та інструкції, поступово піднімаючись від нижніх до верхніх.

    Після того як всі полиці та секції були встановлені, закріплюється дах, потім прибивається задня стінка та шафа пересувають на призначене для нього місце. Важлива деталь: задню стінку краще не прикручувати на шурупи, а скористатися меблевими цвяхами.

    Далі йдуть роботи з встановлення напрямних для висувних ящиків, штанг для вішалок, невеликих полиць, гачків. На цьому етапі слід переконатися, що всі ящики плавно та повністю висуваються, якщо ні – усунути недоліки.

    Тепер можна приступати до монтажу дверей: закріпити напрямні та зафіксувати на саморізи рейсу. Встановити двері, перевірити плавність ходу. Якщо двері пробуксовують, усунути причину. Приклеїти ущільнювальні щітки, а отвори конфірматів закрити спеціальними заглушками.

    Фінальний етап – встановлення та закріплення дзеркал та скляних елементів, встановлення фальш-панелей або стельових плінтусів, якщо все це передбачено конструкцією.

    Шафа готова до використання! Витрати часу та зусиль з лишком компенсуються економією відчутної грошової суми, яку довелося б заплатити підряднику, і ні з чим не порівняти задоволення від добре виконаної роботи.

    +38 097 003 22 99
    +38 093 003 22 99
    +38 099 003 22 99
    Viber
    Facebook
    YouTube
    Instagram
    TikTok
    Розробка сайту - FOBS
    Copyright © furniset.com.ua
    Вгору