UA | RU
    Каталог продукції

    Як вибрати посудомийну машину

    «Парк» сучасної побутової техніки, що відчутно полегшує побут та ведення домашнього господарства, поповнили посудомийні машини (ПММ), взявши на себе щоденну рутинну роботу з відмивання чашок, тарілок, каструль та сковорідок.

    Головне завдання «посудомийки» – економія сил та часу людини, але є ще один приємний бонус – економія на рахунках за воду. При митті посуду вручну витрачається в 4-5 разів більше води, ніж потрібно посудомийній машині для одного циклу з повним завантаженням. Ідеальний результат забезпечується за рахунок високих температур води та використання пари, що неможливі при ручному миття. Звичайно ж, це потребує певної витрати електроенергії. Але посудомийні машини останніх поколінь випускаються з класом енергоспоживання А+, А++ та А+++, це означає, що за одне миття вони витрачають від 6 до 8 кВт, що при щоденному використанні дасть додаткових 200-250 квт на місяць. Погодьтеся, це невелика плата за звільнення від щоденного обов'язку перемивати гори брудного посуду.

    Типи посудомийних машин

    Як і більшість кухонної побутової техніки, посудомийні машини бувають трьох типів:

    • вбудовані,
    • окремі,
    • портативні.

    Вбудована техніка найбільш гармонійно вписується в загальний ансамбль кухні і виглядає єдиним цілим з усім гарнітуром, але, якщо меблевий гарнітур вже є, і в ньому немає місця для вбудованої посудомийки, цей варіант використовувати не вийде. У такому випадку вибирають або повнорозмірну посудомийну машину, що окремо стоїть, або портативну, якщо для великої техніки місця в кухні немає.

    За розміром портативні машини нагадують мікрохвильову піч, і ставлять їх не в один ряд з кухонними тумбами, а на стільницю, зазвичай поруч з мийкою.

    Варто враховувати, що і води, і електроенергії портативна посудомийка витрачає майже стільки, скільки і повноцінна, але ось по місткості вони поступаються стаціонарним апаратам у 3-4 рази. Така модель доречна лише якщо місця на кухні зовсім мало.

    Вбудовувані та окремі посудомийні машини, у свою чергу, діляться на звичайні та вузькі. Вузькі посудомийки вибирають у тих випадках, якщо місце у ряді кухонної меблевої «стінки» є, але його недостатньо для апарату звичайної ширини.

    Вбудований посудомийку вибирайте, якщо кухня робиться «з нуля» або робиться заміна старої вбудованої техніки на нову. В інших випадках підійде лише корпусна техніка.

    Місткість та параметри завантаженості посудомийної машини

    Ще один важливий критерій, який обов'язково потрібно враховувати при покупці посудомийної машини – місткість.

    Місткість вимірюється в комплектах посуду, які можна завантажити в апарат одного циклу миття. У побутові посудомийні машини можна помістити за раз від 4 до 17 комплектів посуду.

    • Повнорозмірна – від 11 до 17 комплектів.
    • Вузька – 10, максимум 11 комплектів.
    • Портативна – лише 4-6 комплектів.

    Слід враховувати, що одним комплектом посуду прийнято вважати такий набір: глибоку тарілку, дрібну тарілку, чашку, блюдце, ложку та виделку. Якщо посудомийку завантажуються каструлі і сковорідки, їх обсяг може займати місце 2-3, а то і 4 стандартних комплектів. Тобто в портативній посудомийці за один цикл можна помити 8-12 тарілок і 4-6 чашок або дві середні каструльки. Тоді як у повнорозмірну машину можна одночасно завантажити дві каструлі, пательню, 10 чашок та 20 тарілок.

    Функціональність та набір програм посудомийки

    Найчастіше виробники пропонують посудомийні машини з базовим набором із 5-6 програм або режимів роботи. Як показує практика, цього цілком достатньо не тільки для повсякденного миття, але і для інших випадків. Оснащення машини великою кількістю режимів швидше є маркетинговим ходом, і навряд чи варто переплачувати за такий «фарш».

    Клас якості миття та тип сушіння

    Сьогодні ви не зустрінете у продажу посудомийні машини з класом мийки нижче «А», це означає, що вся техніка цього типу забезпечує ідеальну вимитий посуд та повністю видаляє забруднення.

    Також всі сучасні моделі оснащені сушіннями класу «А», завдяки чому після завершення циклу миття посуд виходить не тільки до блиску вимитий, але й абсолютно сухий. Але варто звернути увагу на тип сушіння: він може бути турбо та конденсатним.

    • При конденсатному сушінні в кінці циклу посуд ополіскується гарячою водою. Після чого на більш прохолодній поверхні внутрішньої частини корпусу машини, виконаної з нержавіючої сталі, утворюється конденсат, що ефективно усуває воду з посуду.
    • Посудомийки з турбосушкою влаштовані за принципом фена: посуд обдувається потоком гарячого повітря. Для цього в прилад вбудовується додатковий ТЕН та спеціальний вентилятор. Турбосушка помітно прискорює цикл роботи посудомийної машини, але витрачає більше електроенергії. Купувати посудомийку з таким типом сушіння доцільно лише якщо її планується запускати кілька разів на день.

    Захист від протікання

    Всі ПММ оснащені захистом від протікання.

    Частковий захист – у бюджетних моделях подача води припиняється у разі заповнення спеціального піддону.

    Повний захист – у моделях дорожче передбачено припинення подачі води за мінімального пошкодження шлангів або якщо системою буде виявлено найменший надлишок вологи.

    У приватних будинках з підлогою з плитки можна зупинитися і на частковому захисті, але, якщо у вас підлога з ламінату або є ризик затоплення сусідів знизу, краще вибирати машину з повним захистом від протікання.

    Рівень шуму

    Максимальний рівень шуму, який, згідно з нормами, може видавати ГСМ – 60 дБ. Однак виробники намагаються зробити техніку тихішою, тому в магазинах найчастіше можна зустріти посудомийки з рівнем шуму від 38 до 50 дБ. Для окремої кухні можна купувати і більш «шумну» помічницю, з рівнем 50 дБ. Якщо ж у вас квартира студія, радимо зупинити свій вибір на тихих моделях в 38 дБ, особливо, якщо запускати ГСМ планується на ніч.

    +38 097 003 22 99
    +38 093 003 22 99
    +38 099 003 22 99
    Viber
    Facebook
    YouTube
    Instagram
    TikTok
    Розробка сайту - FOBS
    Copyright © furniset.com.ua
    Вгору