+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як зібрати шафу-купе самостійно

Все частіше при облаштуванні інтер'єру робиться вибір на користь вбудовуваних меблів та техніки. У невеликих приміщеннях таке рішення дозволяє помітно заощадити простір за рахунок правильної його організації. Вбудовані шафи-купе, мабуть, один із найкращих варіантів правильної оптимізації приміщення. По суті, виходить така міні-гардеробна або навіть гібрид комори та вбиральні, який вдається розмістити на дуже обмеженому просторі. Головне, що таку шафу можна зробити самостійно, обравши необхідні матеріали та фурнітуру.

Вбудовані шафи-купе можуть бути різних розмірів, форм (прямі та кутові), шафи-ніші та шафи-перегородки, їх виготовляють як з дерева та гіпсокартону, так і з пластику та ДСП або фанери. Все залежить від бюджету, фантазії, місця, де знаходитиметься шафа та цілі, для яких вона буде призначена.

Переваги шафи-купе зібраної своїми руками

Може виникнути питання: навіщо робити шафу-купе самому, якщо у будь-якому меблевому магазині можна купити меблі будь-якого розміру та з будь-яким наповненням? Однозначної відповіді тут нема.

Хтось вибирає варіант «зроби сам», тому що йому просто подобається займатися складанням меблів точно так, як комусь подобається в'язати речі спицями, тоді як у фабричному трикотажі браку давно немає. Для когось важливий фінансовий фактор, оскільки при виготовленні та збиранні меблів своїми руками економія може становити до 30%. Але найголовніше, що тільки так можна отримати предмет, який абсолютно точно буде відповідати всім запитам власника, адже при всій різноманітності, всі фабричні шафи йдуть в декількох типових виконаннях. Навіть якщо магазин пропонує самостійно вибрати наповнення шафи, це буде вибір із обмеженої кількості варіантів у різних поєднаннях між собою. І лише самостійне складання дає можливість виготовити шафу-купе з найкращими опціями, наповненням і дизайном.

До того ж у разі особистого збирання шафи на 100% гарантується якість.

З яких матеріалів збирають шафу-купе

Спочатку вибираються матеріали, з яких згодом доведеться зібрати шафу.

  • Дерево - добре реставрується, ефектно виглядає, з ним просто працювати, але цей матеріал погано переносить перепади вологості, як наслідок - може набухати або зсихатися, тому не підходить для місць, в яких є вогкість.
  • Гіпсокартон – легкий та зручний у роботі матеріал, але, на жаль, дуже неміцний. При виготовленні шафи може підійти тільки для перегородок, що не несуть особливих навантажень. Крім того, гіпсокартону потрібне фінішне оздоблення.
  • ДВП, фанера – теж легкі та прості в роботі матеріали, але неміцні та здатні витримувати лише невелике навантаження. ДВП до того ж погано тримає форму. Підходять для задньої стінки, невеликих перегородок, товсті листи фанери можна використовувати для полиць, на яких зберігатимуться щось легке – одяг, білизна, дрібні предмети.
  • ДСП – практичний та недорогий матеріал, але досить непоказний. Його використовують для закритих стяжок, днищ та перегородок. В іншому випадку потрібне фінішне облицювання, але в ньому немає сенсу, оскільки існують більш презентабельні аналоги.
  • ЛДСП – ламіновані деревинно-стружкові плити. По суті, це ті ж ДСП, але покриті меламіновою плівкою, що не тільки надає їм закінченого і готового до застосування вигляду, але й оберігає від впливу вологи, яка діє на ДСП руйнівно.
  • МДФ - більш міцний, довговічний та екологічний матеріал. Він не боїться води, добре піддається обробці, йому легко надати складних форм. Доцільно використовувати МДФ тільки для фасадів, оскільки коштує він у 1,5-2 рази дорожче за ЛДСП.
  • Меблевий щит - мабуть, ідеальний варіант для самостійного виготовлення шафи-купе: екологічний, недорогий, легко піддається обробці і не вимагає фінішного облицювання, з ним впорається навіть мебляр-початківець.

Складання вбудовуваної шафи-купе

На відміну від фабричних шаф, які рекомендується збирати в горизонтальному вигляді, шафи-купе, що вбудовуються, збирають тільки вертикально. Перед початком складання слід скласти докладне креслення майбутньої шафи і виконувати роботи, орієнтуючись на неї.

Встановлюється та закріплюється основа.

До основи за допомогою конфірматів прикріплюються бічні стінки або стійки, якщо шафа монтується в ніші, яка виконуватиме функцію бічних і задньої стінок.

Встановити внутрішні перегородки.

Закріпити задню стінку, якщо шафу планується пересувати на місце постійної дислокації. Якщо він збирається безпосередньо на місці, то задня стінка кріпиться після установки бічних панелей.

У випадку, коли від задніх і бічних панелей вирішили відмовитися і замінили їх стійками, між ними встановлюють кілька підсилювальних горизонтальних, які можна використовувати як опору для полиць.

Найвідповідальніший момент – монтування рейок для дверей. Щоб двері вільно рухалися, конструкція має бути ідеально рівною. Тому використання рівня всіх етапах складання – обов'язкова умова.

Монтується штанга для тремпелів та фурнітура.

Навішуються двері: спочатку дверне полотно вставляються у верхню рейку, потім кінцеві кольки поміщаються в нижню.

Залишається тільки протерти нову шафу від пилу і сміття, що утворилися в процесі її збирання, і наша шафа-купе, зроблена своїми руками, готова!


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору