+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як вмонтувати витяжку в шафу своїми руками

Важко уявити сучасну кухню без електровитяжки. Нікому не хочеться дихати гаром і димом, а пара, що регулярно йде від киплячих каструль, руйнівно діє на меблі та побутову техніку. До того ж жир, що осідає на всіх поверхнях, від таких випарів доводиться потім довго відтирати. Загалом без цього приладу – ніяк.

Важливу роль питанні вибору витяжки грають кілька чинників: тип, форма, потужність, продуктивність, дизайн, тип очищення повітря тощо.

Види та типи кухонних витяжок

Витяжка встановлюється безпосередньо над плитою або варильною поверхньою, тому перед тим, як вирушати в магазин за покупкою, потрібно визначити конкретне місце гарячої зони. Від цього залежить, який тип витяжки знадобиться.

Плоска витяжка - компактна, акуратна, не займає багато місця і не вимагає підключення до повітропроводу, що максимально спрощує її монтаж. "Брудне" повітря вона не відводить, а очищає за допомогою внутрішніх фільтрів. Фільтри потрібно регулярно міняти на нові, що відповідно несе додаткові витрати. Періодичність заміни залежить від інтенсивності використання приладу. Крім того, витяжки з фільтрами дуже галасливі. Варто відзначити також, що якість очищення повітря через фільтр поступається очищенням за допомогою відведення через повітропровід.

Купольна витяжка відрізняється великою продуктивністю, значними розмірами (відповідно, збільшуються розмір та потужності вентиляторів) і підключається до повітропроводу. У сукупності все це дає якісне очищення повітря на просторих кухнях. У той же час розміри купольних витяжок стають їхнім головним недоліком у крихітних кухоньках панельних багатоповерхівок.

Вбудована витяжка є оптимальним варіантом, що забезпечує швидке очищення повітря у малогабаритних кухнях. Основна її частина ховається в спеціальну шафу для витяжки, яку можна замовити в комплекті з кухонними меблями або придбати окремо. Зовнішня частина вбудованої витяжки виглядає так само компактно, як і плоска витяжка, але підключається вона до повітропроводу, що дає свої переваги: ​​економія на змінних фільтрах і більш тиха робота приладу.

Повітропровід

Пластиковий повітропровід буває і круглої форми, але найчастіше він прямокутний. Через особливості матеріалу стінки у нього гладкі, що істотно покращує прохідність потоків повітря, а жир на гладкій поверхні осідає набагато менше, ніж на гофрованій. Монтаж пластикового повітропроводу технічно складніший, додатково знадобляться коліна та герметик для стиків.

Гофрований повітропровід продається лише круглої форми, але можна надати прямокутну форму руками. Він дуже легко монтується, до нього не потрібні додаткові коліна. Гофрі без проблем можна надати потрібний кут нахилу, але щоб уникнути зниження повітряного потоку, її рекомендується згинати під кутом більше 90 градусів. Гофра для кухонної вентиляції виготовляється з алюмінієвої фольги, а це матеріал досить «гучний». Щоб зменшити рівень шуму, її потрібно максимально розтягнути.

Розміри вбудовуваної витяжки

Витяжку, що вбудовується, не вдасться встановити, якщо її не підібрати за розміром. З витяжкою менших розмірів, ніж шафа, ще можна зробити певні маніпуляції і закріпити, а ось прилад, за розміром перевищує шафу, запхнути всередину не вдасться. Прийдеця або шафу іншу купувати, або витяжку міняти. Тому виміри краще робити одразу і правильно. Для цього заміряється плита (ширина та глибина варильної поверхні) та шафка під витяжку (ширина, глибина та висота).

Також важливо розмістити витяжку на правильній висоті від варильної поверхні. Занадто низьке розміщення може призвести до пошкодження пластикових і пофарбованих деталей приладу, занадто високе знизить його продуктивність - пара, дим і запахи будуть погано витягуватися, ефект навіть від потужної витяжки помітно зменшиться.

  • Оптимальна висота витяжки для плити з електричною варильною поверхнею (закритий вогонь) становить 65 – 70см.
  • Оптимальною висотою витяжки для плити з газовими пальниками (відкритий вогонь) вважається 70 – 80 см.

Хоча головний акцент у габаритах вбудованої витяжки робиться на їх відповідності до розмірів шафи, розміри варильної поверхні плити також враховують. Добре, якщо ширина витяжки та варильної поверхні буде однаковою. Чудово – якщо однаковою буде й глибина. Ідеально – якщо ширина витяжки на 1-2 см більша за ширину варильної поверхні. Коли робоча поверхня витяжки менша від варильної поверхні плити, повітря з неї захоплюється менше, а це, у свою чергу, знижує ефективність приладу при тих же енерговитратах.

Найчастіше вбудовувані витяжки мають стандартний прямокутний корпус, завдяки чому їх монтаж значно полегшується. Якщо виміри зробити коректно та підібрати витяжку за розміром, проблем із її встановленням не виникне. Це можна буде виконати, не залучаючи платного майстра.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору