+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Як вибрати меблеві ручки для кухні

Ручки - останній штрих до кухонних шаф, чи це меблі в стилі прованс, лофт, модерн або класика. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів, мати різний дизайн і дійсно здатні змінити візуальне сприйняття простору.

Вибір кухонних меблевих ручок є важливою, але недооціненою частиною дизайну кухні. Правильна 
меблева ручка прикрасить і змінить на краще інтер'єр, тоді як невдалий вибір може порушити гармонію.

Якість та функціональність меблевих ручок

При виборі ручок важливо переконатися, що вони хорошої якості та правильно спроектовані. Приблизно підрахувавши, скільки разів на день доводиться відкривати і закривати дверцята шаф і ящиків на кухні, потрібно визначити для себе, чи варто жертвувати зручністю на користь дизайну або все ж таки віддати перевагу комфорту в експлуатації. Якщо кухня більше виконує їдальні, можна зупинити вибір на більш красивих, але менш функціональних ручках. Якщо кухня активно використовується, різне начиння і продукти постійно дістаються і забираються в шафи, звичайно ж, потрібно вибирати зручність.

З чого розпочати вибір кухонних ручок

Вивчаючи різні типи кухонних ручок, слід відповісти на кілька питань.

 • Кухня сучасна чи традиційна? Якщо кухня строго не вписується в жодну з категорій, за допомогою меблевих ручок дизайн можна схилити в той чи інший бік. Якщо кухня має яскраво виражений ультрасучасний або традиційний дизайн, вибирати потрібно меблеві ручки відповідного стилю, оскільки контрастний дизайн буде виглядати неорганічно.
   
 • Які матеріали використовують на кухні? Матеріал, що використовується для кухонних стільниць та шаф, вплине на вибір ручок. Наприклад, дерев'яні ручки не поєднуються з глянцевими або гранітними матеріалами, але полірований хром або матова сталь їх чудово доповнять.
   
 • Чи має сім'я якісь особливі фізичні вимоги? Деякі кухонні ручки особливо підходять для людей з ослабленим здоров'ям, яким постійно потрібно триматися за стійкі предмети. Якщо в сім'ї є така людина, потрібно вибирати міцні ручки, щоб вони не зламалися при дії на них.

Стиль, вигляд та дизайн меблевих кухонних ручок

При тому, що на кухні головний пріоритет практичності, ручки для дверцят є і важливим елементом декору, тому їхньому виду також слід приділити багато уваги при виборі. Крім того, матеріал дверної ручки також може вплинути на загальний вигляд. Також важливо, щоб матеріал можна було ефективно чистити для підтримання чистоти кухні.

Види ручок для кухонних меблів

 • Т-подібна ручка або ручка-рейлінг. Ці ручки мають обтічні форми, їх легко тримати в руці, і вони надають приміщенню сучасний і в той же час надійний вигляд.
   
 • Вигнута ручка або ручка-скоба – схожа на T-подібну ручку з погляду обтічної форми, але вигнута дугою.
   
 • Ручка-чашка. Як правило, вони виготовлені з металу і мають напівкруглу форму. Ці ручки дуже міцні, але особливої ​​популярністю у нас в країні не користуються, і зустрічаються тільки на антикварних меблях або на стилізованих під старовину меблях.
   
 • Ручка-кнопка – традиційно закруглена, але також може мати геометричні та декоративні форми
   

Розмір меблевих кухонних ручок

Після вибору стилю та матеріалу ручок кухонного гарнітура важливо правильно підібрати їх розмір для конкретного меблевого гарнітуру. Ідея використовувати однаковий розмір для створення єдиного вигляду виглядає привабливою, але різні пристрої мають різне вагове навантаження і, залежно від того, де вони розташовані, тому такий нюанс теж потрібно враховувати.

Як правило, чим більше ящик або шафа, тим більше має бути ручка. Хоча у випадках, коли можуть знадобитися дві ручки, наприклад, коли ящик дуже широкий або витримуватиме важкий вантаж, менший розмір може бути кращим.

Ручки сучасніших стилів можуть проходити майже по всій довжині шафи і мати кріплення ззаду в декількох місцях.Однією з областей вибору ручок, яку можна випустити з уваги на етапі планування, є забезпечення такої глибини, щоб вони не виступали надто далеко. Проблеми, які можуть виникнути в результаті неправильного вибору, варіюються від звичайного, але досить дратівливої незручності до пошкодження декору в результаті ударів об стіни і дерев'яні деталі. Більш того, може виникнути загроза травми при чіплянні за надмірно виступаючі ручки.Не існує єдиних правил щодо того, якою має бути глибина рукоятки, проте ручки, як правило, мають однакові розміри від 25 до 38 мм.

Завжди рекомендується перевіряти ручки, прикладаючи їх на шафи, щоб переконатися, що дверцята при відчиненні не будуть ударятися одна про одну. Якщо таке відбувається, краще вибрати дрібніші ручки, щоб звести проблему до мінімуму. У невеликих кухнях, де простір обмежений, при виборі ручок слід враховувати близькість стін і дверей.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору