+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Нюанси планування маленької гардеробної

Мало хто може дозволити собі повноцінну вбиральню площею 10-25 квадратних метрів, але навіть у стандартній "панельці" не варто відмовлятися від ідеї облаштувати кімнату для зберігання одягу. Якщо все продумати, то навіть на 2-3 квадратних метрах реально спорудити цілком функціональну гардеробну.

Приміщення цілком реально спланувати самостійно, не вдаючись до послуг дизайнерів інтер'єру. Для цього достатньо розробити власний ескіз або пошукати фото готового рішення.

Нюанси планування маленької гардеробної

Гардеробна не забирає місця у житлової площі, навпаки може позбавити безладу і хаосу в будинку. У ній знайдеться місце для кожної речі: від взуття та одягу всіх членів сім'ї, до аксесуарів, різноманітних дрібниць та дрібної побутової техніки. Внутрішнє заповнення кімнати також може бути різним.

Навіть у малогабаритному житлі не важко побудувати цілком функціональну гардеробну кімнату. Головне правильно організувати для неї простір, щоб там усе розмістилося. Планування не займає багато часу. Досить заздалегідь визначитися з дизайном, потім продумати розміщення, а потім купити необхідні меблі та комплектуючі шаф та гардеробів.

Для початку важливо зрозуміти, скільки людей користуватиметься гардеробною. Це може бути персональна гардеробнагардеробна на сім'ю з 2-3 дорослих або на велику сім'ю з дітьми. Цільова спрямованість - головний фактор, з якого слід виходити під час планування.

Визначати розміри приміщення бажано виходячи з того, скільки речей у ньому буде зберігатися, однак у невеликій квартирі може просто не виявитися достатньо місця, тому маленьку вбиральню потрібно проектувати так, щоб кожен сантиметр її площі використовувався максимально ефективно. Як наповнення гардеробної використовують:

 • полиці;
 • ящики;
 • тумби;
 • штанги для тремпелі.

Важливо залишити вільні полиці та відділення. Обов'язково має бути місце для нових речей, які можуть виникнути пізніше.

За типом розташування гардеробні бувають лінійними двосторонніми та односторонніми, кутовими, Г-подібними та П-подібними. Для маленького приміщення найкраще підходять одностороннє та Г-подібне розміщення. Однак, якщо через розташування дверей і вікон у кімнаті є нефункціональний кут, його можна успішно пристосувати під кутову гардеробну. Місця вона займе трохи більше, зате допоможе задіяти порожню площу.

Правильна організація гардеробної

Правильно організований простір гардеробної допоможе уникнути маси незручностей. А ось оформити її можна в будь-якому стилі, адже головне призначення цієї кімнати полягає не у презентабельності, а у зручності та практичності. Відома проблема «вдягнути нічого, а в шафах немає вільного місця» не завжди означає, що речі підібрані бездумно. Найчастіше проблема у неправильній організації простору. Щоб цього не сталося, важливо враховувати кілька факторів.

 • Простір усередині ділиться на зони.
 • Комбінуються різні техніки зберігання: полиці, шухляди, вішалки.
 • Для кутів вибирається спеціальна кутова шафа Г-подібна або трикутна.
 • Під несезонні речі виділяються верхні полиці.
 • Обов'язково потрібно передбачити місце зберігання аксесуарів.
 • Зробити дві зони для зберігання речей на тремпелях коротку для курток та сорочок та довгу для пальта, плащів та суконь.
 • Якщо є багато взуття, для економії часу на пошуки потрібної пари, рекомендують зробити його фото та прикріпити на коробку.

План гардеробної розробляється заздалегідь, до покупки меблів, щоб потім не довелося коригувати приміщення вже не під свої потреби, а під меблі, що є в наявності. План можна розробити самостійно, переглянувши приклади в Інтернеті. У великих магазинах меблів часто оформлюють вітрини у вигляді готових кімнат, ідеї можна почерпнути і там.

Розміщення гардеробної

Насамперед слід вирішити, в якій саме частині квартири належить спорудити вбиральню. Під неї можна виділити кут або торець житлової кімнати, комору, нішу, глухий кут коридору, в деяких випадках пристосовується навіть лоджія.

Гардеробна може розташовуватися як в окремій кімнаті, так і в ніші або взагалі бути відкритою. Її можна відокремити від вітальні, спальні або передпокою дверцятами, або перегородкою. Для перегородки найчастіше використовують гіпсокартон, оскільки це матеріал бюджетний та дуже легкий у роботі. Але на гіпсокартон не можна вішати полиць, оскільки він не призначений для навантажень. З гіпсокартоном слід використовувати конструкції стелажів, шафи чи модульні блоки.

Поради щодо вибору дверей для гардеробної

 • Двері із дзеркальним покриттям оптично збільшать приміщення.
 • Розсувні двері є найбільш оптимальним варіантом в умовах обмеженого простору. Але в розпашні двері є свої переваги - на них з внутрішнього боку можна розмістити гачки, конверти, невеликі полички для зберігання поясів, сумок і всякої "дрібниці".
 • Двері-гармошки також заощаджують простір, але не такі компактні, як розсувні, і не володіють площею для додаткової функціональності, як розстібні. Цей варіант підійде, якщо не вистачає місця для відчинення дверей і в той же час є труднощі з установкою розсувних.
 • Оформляйте двері правильно, виходячи із загального дизайну вбиральні та кімнати, в якій вона знаходиться.
 • Якщо немає можливості встановити двері, вбиральню можна відокремити ширмою або портьєрами.


+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору