UA | RU
    Каталог продукції

    Які мають бути розміри кухонних шаф

    Кухня має бути не тільки затишною, а й функціональною. Тому важливо, щоб кожен елемент гармонійно вписувався у загальну концепцію, зберігаючи при цьому ергономіку та максимально збільшуючи корисний простір.

    Починати планування кухні потрібно зі стільниці: визначити її висоту, ширину та глибину. Відштовхуючись від цих параметрів, розраховують необхідні розміри інших корпусних меблів. Наступний крок: визначення габаритів верхніх шаф (насамперед - глибини та висоти), а також висоти їх розміщення. Ці параметри надалі значно впливатимуть на зручність роботи, швидкість її виконання та утримання приміщення в чистоті, тому їм слід приділити особливу увагу.

    Відстань між фасадами в кухонних шафах розраховується за кількома правилами.

    • Для типової нижньої шафи висотою 720 мм висота фасаду становить 713 мм, за принципом, що зазор від нижнього краю 3 мм, а зазор 4 мм у верхнього краю, тобто, фасад зменшується на 7 мм від висоти шафи.
    • У шафах з кількома фасадами розмір проміжків між фасадами повинен бути від 2,5 до 3,0 мм.
    • Ширина фасаду визначається за принципом, що ширина фасаду менше лівого та правого краю шафи на 2 мм з кожної сторони, тобто, від ширини шафи віднімається 4 мм.
    • Через те, що кожен фасад відстоїть від кутів корпусу на 2 мм, фасад у сусідній шафі також буде відстояти на 2 мм, тому в шафах типу D2 або G2 з двома фасадами, що стоять поруч, простір між фасадами буде бути 4 мм.

    Стільниця: як правильно розрахувати розміри

    Як правило, кухонні стільниці встановлюють на висоті 86 см від підлоги, оскільки її розміщують на модулі підлогою висотою в 72 см, до яких слід додати висоту ніжок шафи, а це, якщо не був обраний інший варіант, ще додатково 10 см. Зазвичай стільниці виготовляють товщиною від 2,5 до 4 см, але стільниці з натурального каменю можуть йти в товщині від 1 см, зустрічаються стільниці та товщі 5 см. У разі нестандартного планування приміщення (виступи в стінах, низькі підвіконня) допускається незначне опускання стільниці щодо рівня підлоги, але по можливості цього краще уникати, тому що працювати на низькій поверхні буде незручно і доведеться постійно нахилятися. Якщо встановити стільницю на висоті 86 см не допускається можливим через умови планування, краще її підняти до 90 см, а для високих людей допускається і 95 см. Однак слід уникати і крайнощів - при надмірно високому розташуванні робочої поверхні неприродне положення плеча і ліктя значно утруднить виконання кухонних робіт.

    Висота нижніх модулів регулюється виходячи з висоти стільниці.

    Високе розміщення стільниці можна відрегулювати корпусом, збільшивши висоту моделей вище за стандартні 72 см, але для цього доведеться виготовляти шафи за індивідуальним замовленням. Простіший варіант регулювання за допомогою меблевих ніжок, доступних у розмірах 10, 15 і 20 см. Однак цей спосіб помітно впливає на зовнішній вигляд меблів. Цоколі заввишки більше 10 см візуально обтяжують меблі, надають їй громіздкості та змінюють загальне сприйняття. Що не завжди збігається із тим, як хотіли б бачити свою кухню господарі.

    Стандартне відведення цоколя по відношенню до фасадів - 6 см. Цього достатньо для вільної роботи за кухонною стільницею. У разі необхідності ніжки можна перенести вглиб корпусу, адаптувавши тим самим цоколь під конкретну ситуацію.

    Глибина нижніх кухонних шаф

    Стандартна глибина нижніх кухонних шаф – 51 см зі стільницею глибиною 60 см. За шафами від стіни залишається 5 см зазору, під газові та водопровідні труби, електрику, нерівності на стіні тощо. Далі корпус 51 см і фасади, товщина яких може змінюватись в залежності від матеріалу, але в середньому становить до 2 см. Решту 2 см залишають для невеликого виступу стільниці над шафами з лицьового боку. Глибину нижніх шаф можна вільно збільшувати або зменшувати, керуючись тим принципом, що корпус повинен бути збільшений на стільки ж, скільки верхніх, і аналогічно в інший бік.

    Нижні меблеві корпуси глибиною 51 см легко вміщують додаткові аксесуари, такі як ящики з напрямними завдовжки 50 см, підстільний стелаж або системні висувні полиці.

    Габарити верхніх кухонних шаф

    Стандартів щодо висоти верхніх модулів немає: зустрічаються навісні шафи заввишки 20 см, і 140 см, а максимальна висота навісних шаф обмежується лише висотою самого приміщення.

    Верхня частина корпусу може бути побудована з окремих корпусів або шляхом збирання менших корпусів один поверх іншого. Стандартний корпус верхніх шаф - 30 см, якщо шафи передбачаються закриті, то до них слід додати ще 2 см на фасади, разом глибина шафи вийде 32 см. Корисна, тобто внутрішня глибина шафи - 28 см. Цього достатньо для зберігання столового посуду, дрібного побутової техніки та продуктів. Глибину верхніх модулів за бажанням можна зменшувати або збільшувати. Однак слід пам'ятати, що зменшення глибини виключає можливість встановлення вбудованої витяжки та сушарки, підйомних систем для шафи з відкидними фасадами. З іншого боку, збільшення глибини додає ваги підвісної конструкції, а шафа може потрапляти в робочу зону. Таким чином, якщо шафи висять на потрібній висоті і їх глибина збільшена, з'являється велика ймовірність ударів головою об підвісні шафи під час робіт на стільниці. До зміни глибини настінних шаф вдаються на нестандартних кухнях, де не вдається уникнути такого варіанту, або в дуже маленьких приміщеннях, де за будь-яку ціну домагаються збільшення місця для зберігання. Діапазон підвішування верхніх шаф складає 45-70 см залежно від зростання власників, найчастіше відстань від стільниці до нижньої кромки верхніх шаф становить 60 см. Висота меблів дуже важлива, тому що вона визначає функціональність як самих шаф, так і всієї кухні. Висота визначається на першому етапі проектування кухонних меблів, оскільки їх необхідно враховувати для укладання плитки на стіни.

    +38 097 003 22 99
    +38 093 003 22 99
    +38 099 003 22 99
    Viber
    Facebook
    YouTube
    Instagram
    TikTok
    Розробка сайту - FOBS
    Copyright © furniset.com.ua
    Вгору