+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Каталог продукції

Меблі своїми руками

Цікаві предмети меблів можна зробити своїми руками без особливих матеріальних витрат і не маючи спецнавичок. Для цього потрібно велике бажання, трохи терпіння та набір нескладних інструментів.

Зрозуміло, що в домашніх умовах виробництво повноцінного меблевого гарнітура належної якості доступне лише досвідченим майстрам, але зробити своїми руками простіші предмети меблів, які будуть комфортними в експлуатації та презентабельно виглядати, цілком під силу практично кожному, у кого є бажання цим зайнятися.

Матеріали: ДСП та ЛДСП

Левова частка продукції, представленої на меблевому ринку, виготовлена ​​з ДСП та ЛДСП, ці ж матеріали найчастіше використовують і для домашнього виробництва меблів. Завдяки своїй дешевизні та простоті в роботі, вони практично повністю замінили деревину.

ДСП вважається найдешевшим і доступним. ЛДСП дещо дорожчий за ДСП і теж активно використовується для виробництва корпусних меблів та окремих її деталей. Матеріал має ряд переваг перед своїм більш дешевим аналогом:

 • він не боїться підвищених температур;
 • є вологостійкі види ЛДПЗ;
 • доступний у різних кольорах та відтінках;
 • з ним легко працювати;
 • матеріал здатний витримувати значні навантаження;
 • хоч коштує дорожче звичайного ДСП, все ж таки залишається досить доступним матеріалом.

ДСП – далеко не ідеальний матеріал, у нього є низка недоліків. Його не вдасться нарізати фігурно, розкрій можливий лише по прямій лінії. До того ж ДСП вимагає дбайливого поводження при різанні, інакше лакове покриття буде пошкоджене. Деяка навичка також потрібна при свердлінні ЛДСП.

Основна складність у роботі з ДСП – розкрий листів. На фабриках розкрій виробляють на спеціальних верстатах, а в домашніх умовах ця робота вироблятиметься електролобзиком, що неминуче призведе до появи сколів та негарних нерівностей. Місця зрізу вкрай сприйнятливі до дії вологи, тому їх обов'язково потрібно закривати спеціальною крайкою.

Найбільш бюджетний спосіб – застосування меламінової крайки.

Вона легко приклеюється до місця спила праскою. Але особливою якістю цей матеріал, на жаль, не відрізняється.

Крайка ПВХ більш привабливий варіант у плані якісної обробки спила, проте для її поклейки знадобиться спеціальне обладнання.

Крайка ABS дуже схожа з крайкою ПВХ, але не містить шкідливих або токсичних компонентів, тому вона більш екологічна, але при цьому набагато дорожча.

Т-подібний заглиблений профіль вставляється в паз, що проробив фрезою, але його використовують вкрай рідко навіть професійні меблярі.

З П-подібним профілем зручно працювати, він легко приклеюється рідкими цвяхами. Недолік цього матеріалу полягає в тому, що його краї на кілька міліметрів виступають над поверхнею, тому під них забивається пил і дрібне сміття, що вимагатиме додаткової уваги та прибирання під час експлуатації. Але такий профіль добре приховує огріхи, допущені при розпилі.

Інші матеріали

Вироби з деревного волокна (ДВП) виробляються у вигляді пресованих листів і не мають достатньої жорсткості для застосування як основний матеріал. ДВП підходить для виробництва:

 • задніх стінок шаф, комодів та тумбочок;
 • дна ящика для білизни для дивана і взагалі будь-яких ящиків;
 • різних перегородок.

Листи ДВП дуже гнучкі, з їх можна робити гнуті клеєні елементи.

МДФ випускається в панелях і виробляється із застосуванням більш ефективного та сучасного сухого способу. Матеріал не відрізняється дешевизною, тому його переважно вибирають для фасадів, оскільки саме на них припадає левова частка експлуатаційного навантаження.

Деревина і шпон так само залишаються затребуваними в меблевому виробництві в силу своєї екологічності та особливої ​​атмосфери, яку створюють меблі з натурального дерева. Однак у деревини, крім високої вартості, є істотний недолік: вона дуже чутлива до перепадів вологості.

Які інструменти знадобляться для створення меблів самостійно

Залежно від типу та моделі меблів, які потрібно виготовити, може знадобитися різний набір інструментів. Однак є список, без якого домашньому майстру не обійтися у будь-якому випадку:

Виробництво меблів: з чого почати

У виробництві меблів, як і в усьому іншому, починають із найпростішого і нескладного: маленький столик, полиця, лава, можна зробити шафу досить простої конструкції. Насамперед роблять ескіз і креслення, яке необхідно виконати, обов'язково враховуючи особливості місця, де стоятимуть саморобні меблі. Далі необхідно визначитися, з якого матеріалу будуть виготовлені меблі. Спочатку краще вибирати ДСП — найбільш бюджетний і дуже податливий матеріал. Наступним кроком є ​​підготовка та перевірка всього необхідного для виконання роботи інструменту.

Сам процес виготовлення виконується у кілька етапів:

 • розкрий деталей;
 • складання та з'єднання елементів;
 • перевірка на міцність та стійкість;
 • установка у відведеному для неї місці.

+38 097 003 22 99
+38 093 003 22 99
+38 099 003 22 99
Viber
Facebook
YouTube
Instagram
Розробка сайту - FOBS
Copyright © furniset.com.ua
Вгору